• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

Tencent ogłosił, że chce przejąć firmę Black Shark. To firma-córka Xiaomi zajmująca się produkcją gamingowych smartfonów i akcesoriów.

Liczni eksperci z całego świata są zgodni co do jednej kwestii – gaming powoli przenosi się z dużych ekranów na smartfony. Ciężko z tym faktem jakkolwiek dyskutować. Chociaż to najnowsze produkcje AAA robią największe wrażenie, to tytuły takie jak Clash of Clans, PUGB Mobile czy Garena Fire biją rekordy popularności.

Doskonale wie o tym Tencent, który coraz śmielej inwestuje w coraz to nowsze studia zajmujące się produkcją gier na smartfony. Jak się okazuje, tym razem są również zainteresowani samym hardwarem. Ogłosili, że chcą kupić firmę Black Shark, znaną doskonale z gamingowych smartfonów.

Zobacz: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Jeśli nie słyszeliście nigdy o Black Shark to już przybliżamy ich sylwetkę. To tak naprawdę firma-córka całkowicie podległa pod Xiaomi. W ich ofercie znajdziemy niesamowicie mocne telefony przeznaczone specjalnie do grania w wymagające gry. Dodatkowo, mają w portfolio mnóstwo akcesoriów takich jak handheldy czy mini joysticki.

Jak na razie, całe przejęcie nie jest jeszcze oficjalne, a żadna ze stron nie wypowiedziała się jakkolwiek na ten temat. Przecieki donoszą jednak o bardzo konkretnej kwocie, którą jest gotowy zapłacić Tencent. Wycenili oni Black Shark na 3 miliardy juanów, czyli około 500 milionów dolarów. Kwota wydaje się naprawdę uczciwa.

Czy Tencent naprawdę przejmie Black Shark? Cóż, tego jak na razie nie wiadomo, ale nie byłaby to absolutnie jakaś zaskakująca decyzja.

Zobacz też:
Tencent kupi Sumo Group, twórców LittleBigPlanet
Qualcomm i Razer szykują SoC do handhelda!
Backbone One – zamień telefon w sprzęt gamingowy

Oceń ten post