• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

Mobilne stacje robocze to w ostatnich miesiącach gorący temat. Wiele firm kupuje takie komputery, wychodząc z założenia, że to lepsza inwestycja niż komputer stacjonarny.

MSI zdecydowało, że poszerzy swoją ofertę i wprowadziło mobilne stacje robocze z trzech różnych serii.

Najnowsze stacje zapewniają wysoką wydajność i szerokie możliwości w zakresie wyposażenia. Czym cechują się poszczególne serie? Oto krótka charakterystyka.

Mobilne stacje robocze na niemal każdą kieszeń

Seria MSI WF to, jak przekonuje producent, idealna opcja dla ludzi biznesu i profesjonalistów, którzy potrzebują wydajnego komputera w relatywnie niskiej cenie. Model 15,6-calowy kosztuje od 1499 dol. To oczywiście ciągle dość sporo, niemniej komputer zapewnia dostęp m.in. do procesora Intela 11. generacji, modułu TPM 2.0, czy układu Nvidia RTX A2000 lub T1200.

Seria WS to z kolei komputery, które łączą przenośność i wydajność w eleganckim, stylowym wyglądzie – twierdzi MSI. Mają wyświetlacze 4K mini-LED z obsługą HDR1000, a także są oferowane w wersji 15,6″ i 17,3″. Mają ponadto układy graficzne RTX A5000 i procesory Intel Core i9 11. generacji. Nie brakuje Wi-Fi 6E i Thunderbolt 4. Cena: od 2599 dol.

ws

I na koniec zostaje seria MSI WE. To najwydajniejsze maszyny, wykorzystujące układy RTX A5000 oraz laptopy Core i9 11. generacji. Mają też Cooler Boost 5, czyli nowoczesny system chłodzenia, a także kamerę Full HD do rozmów wideo, czy też ekran 4K, który odwzorowuje 100% palety kolorów Adobe RGB i Delta E<2. To również wyświetlacz fabrycznie skalibrowany, co sprawia, że odwzorowanie kolorów jest na nim w zasadzie idealne. Cena: od 2699 dol.

Jeśli ktoś chce kupić komputer przenośny, który nadaje się do obsługi Windows 10, ma świetny ekran i zapewnia bardzo wysoką wydajność do pracy, modele MSI są z pewnością interesujące. Szkoda tylko, że tak drogie.

Zobacz też:
GeForce RTX 3080 w sprzedaży. Cena o 317% wyższa niż zaleca Nvidia
Nvidia ograniczy produkcję RTX 2060. Dostarczy więcej modeli z serii RTX 3000

Źródło: WCCFTech.com

Oceń ten post