• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Nvidia przestawiła najnowsze wyniki finansowe. Gaming stanowi już absurdalnie małą część ich całej działalności.

Nvidia opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2025. Tak, to nie żart i nie mają wehikułu czasu. Rok fiskalny trochę wyprzedza rok kalendarzowy. Ale ja dzisiaj nie o tym. Jeśli spojrzymy na wyniki widzimy w nich dwie bardzo, ale to bardzo ciekawe rzeczy.

Przede wszystkim, dane są imponujące: przychody firmy wyniosły 26,04 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 262% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W porównaniu z poprzednim kwartałem wzrost wyniósł 18%. Nvidia jest w znakomitej kondycji finansowej. Niestety, wzrósł też zysk netto, czyli wzrosły też marże. Średnia marża netto Nvidii osiągnęła poziom 57% – to naprawdę dużo.

Sprawdź: Używana karta graficzna – czy warto ją kupić?

Co ciekawe, Nvidia nie jest już firma ściśle gamingową. Nie żeby nią kiedyś była, ale gaming nie jest już głównym źródłem ich przychodów. Spadł na drugie miejsce i odpowiada za mniej niż 10(!) procent przychodów. Gracze wygenerowali bowiem 2,6 miliarda dolarów.

Oczywiście na pierwszym miejscu jest sztuczna inteligencja i akceleratory AI. Dział Data Center, obejmujący obliczeniowe procesory graficzne i infrastrukturę sieciową, przyniósł aż 22,56 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 427% rok do roku. Gry i karty graficzne dla konsumentów to tak naprawdę już margines a nie poważny segment ich działalności. Nic zresztą dziwnego, dzięki AI zwiększyli swoją wartość prawie dziesięciokrotnie. Akcja kosztuje już prawie 1000 dolarów.

Zobacz też:
Nvidia odsyła serię GTX na zasłużoną emeryturę
Jak rozpoznać tekst napisany przez sztuczną inteligencję?
Nvidia jest już drugim największym klientem TSMC

Oceń ten post