• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 tygodnie temu

Mikrodermabrazja zaliczana jest do grupy najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Polega on na mechanicznym złuszczaniu naskórka przy użyciu wyjątkowo precyzyjnego strumienia mikrokryształków. Dzięki temu skóra staje się wygładzona i odświeżona, a przy tym również nabiera zdrowego wyglądu.

I choć w celu wykonania mikrodermabrazji bardzo często wybierane są profesjonalne salony kosmetyczne, tak zabieg ten jest również łatwy do samodzielnego przeprowadzenia w domu. Wówczas konieczne jest jednak zaopatrzenie się w odpowiedni do tego sprzęt, którego wybór nieraz okazuje się odrobinę problematyczny.

Jak więc wybrać możliwie najlepsze urządzenie do mikrodermabrazji? Które z dostępnych na rynku modeli zasługują na zwiększoną uwagę? Odpowiedzią na te pytania jest poniższy ranking.

Sprawdź również: Mikrodermabrazja – najważniejsze informacje o zabiegu

Ranking urządzeń do mikrodermabrazji [TOP 7]

Model Funkcje Cena Gdzie kupić?
Beautifly B-Derma Głębokie oczyszczanie, ujędrnianie 199,99 zł
Medel Dermo Peel Oczyszczanie, usuwanie martwego naskórka 199,00 zł
Eldom ZU10 Oczyszczanie, usuwanie martwego naskórka 39,99 zł
SILK'N ReVit Essential REV1PE3001 Oczyszczanie i odświeżanie skóry 99,99 zł
BEAUTIFLY B-Derma Plus Oczyszczanie, ujędrnianie, złuszczanie martwego naskórka, masaż podciśnieniowy 139,99 zł
Rio Beauty Drmc Głębokie oczyszczanie i odświeżanie skóry 529,99 zł
Beurer Fc 76 Oczyszczanie, stymulacja odnowy komórkowej 238,99 zł

Urządzenie do mikrodermabrazji Beautifly B-Derma

Urządzenie do mikrodermabrazji Beautifly B-Derma

Beautifly B-Derma to solidne i wytrzymałe urządzenie do mikrodermabrazji, które gwarantuje możliwość precyzyjnego oczyszczania skóry, a także jej ujędrniania. Co więcej, model ten cechuje się mocą ssącą na poziomie 48,6 kPa z możliwością regulacji trybów, co gwarantuje zadowalające efekty pracy. Na uwagę zasługuje również fakt, że sprzęt ten występuje w zestawie ze szczoteczką do oczyszczania twarzy B-Pure.

Urządzenie do mikrodermabrazji Beautifly B-Derma posiada aż 6 wymiennych głowic, w tym między innymi:

 • Końcówkę mikrokrystaliczną – do stosowania zarówno na twarzy, jak i chociażby na obszarze kolan i łokci;
 • Dużą okrągłą końcówkę – do użytku na skórze twarzy;
 • Małą okrągłą końcówkę – dedykowaną do użytku w obszarach cechujących się delikatną skórą, czyli nawet wokół oczu;
 • Owalną końcówkę – przeznaczoną do stosowania w kącikach oczu, wokół ust, a także w okolicach nosa, czyli wszędzie tam, gdzie wymagana jest nieco większa precyzja pracy.

Jednocześnie warto wspomnieć również o tym, że sprzęt jest wodoodporny, a jego konstrukcja została wykonana z higienicznego silikonu medycznego, który okazuje się w pełni bezpieczny w kontakcie ze skórą. Producent podkreśla także możliwość stosowania urządzenia na każdym rodzaju cery.

Medel Dermo Peel

Medel Dermo Peel

Urządzenie do mikrodermabrazji Medel Dermo Peel to sprzęt zasilany sieciowo, który jednocześnie oferuje możliwość dostosowywania tempa pracy do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Co więcej, model ten posiada 3 wymienne końcówki, w tym: małą (do precyzyjnego oczyszczania), dużą (do większych obszarów ciała), a także dużą z grubszym ziarnem (do złuszczania naskórka w specyficznych obszarach, np. na łokciach). Jednocześnie należy wspomnieć, że każda końcówka jest pokryta opiłkami szafiru, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych.

Urządzenie do mikrodermabrazji Eldom ZU10

Urządzenie do mikrodermabrazji Eldom ZU10

Eldom ZU10 to budżetowe urządzenie do mikrodermabrazji, które cechuje się jednocześnie solidną konstrukcją i uniwersalnym designem. Ponadto model ten jest również poręczny i łatwy w użytkowaniu, przez co sprawdzi się nawet u całkowicie niedoświadczonych użytkowników.

W zestawie z urządzeniem znajdują się 4 wymienne nasadki, które umożliwiają dostosowanie działania sprzętu do bieżących potrzeb i wymagań. Wśród nich wyróżnia się końcówki przeznaczone do:

 • Oczyszczania;
 • Delikatnego masażu przeciwzmarszczkowego;
 • Poprawiania krążenia;
 • Codziennego odświeżania i usuwania nadmiaru sebum.

Dodatkowym atutem okazuje się fakt, że model ten jest zasilany poprzez 2 baterie typu AA, przez co jego obsługa okazuje się wygodna i bezproblemowa.

SILK’N ReVit Essential REV1PE3001

SILK'N ReVit Essential REV1PE3001

SILK’N ReVit Essential REV1PE3001 to jakościowe urządzenie do mikrodermabrazji, które występuje w zestawie z dwoma wymiennymi końcówkami, w tym:

 • Do złuszczania martwego naskórka;
 • Do stymulacji próżniowej.

Zabiegi te skutkują między innymi wygładzeniem i odświeżeniem skóry, a także poprawą jej elastyczności. Ponadto Dzięki temu możliwe jest również poprawienie krążenia krwi, co z kolei sprawia, że cera zyskuje zdrowy wygląd.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że model ten zasilany jest sieciowo, co może wpływać na komfort jego użytkowania.

Urządzenie do mikrodermabrazji BEAUTIFLY B-Derma Plus

Urządzenie do mikrodermabrazji BEAUTIFLY B-Derma Plus

Model B-Derma Plus to kolejna propozycja od marki Beautifly, która kryje w sobie szereg zalet, a przy tym oferuje możliwość uzyskania wyjątkowo zadowalających efektów.

Urządzenie posiada w zestawie aż 6 wymiennych końcówek, do których należy zaliczyć:

 • Dużą okrągłą końcówkę – przeznaczoną do liftingu twarzy;
 • Małą okrągłą końcówkę – do oczyszczania skóry;
 • Owalną końcówkę – do wzmacniania elastyczności skóry, a także redukowania drobnych zmarszczek;
 • Końcówkę mikrokrystaliczną – do usuwania martwego naskórka i redukowania blizn potrądzikowych (3 sztuki).

Co więcej, urządzenie do mikrodermabrazji BEAUTIFLY B-Derma Plus posiada aż 5 trybów mocy ssącej, przez co zasadniczo każdy użytkownik jest w stanie dopasować sposób działania sprzętu do indywidualnych potrzeb, czy też poszczególnych wymagań. Warto również dodać, że model ten jest łatwy w obsłudze, a także wyjątkowo poręczny, przez co praca z nim przebiega całkowicie bezproblemowo.

Rio Beauty Drmc

Rio Beauty Drmc

Choć urządzenie do mikrodermabrazji Rio Beauty Drmc okazuje się stosunkowo drogim rozwiązaniem, tak model ten oferuje dostęp do wielu funkcji, a także udogodnień. Jednym z nich okazuje się kompatybilność z dedykowaną aplikacją mobilną, która gwarantuje bezpośredni wgląd w efekty pracy sprzętu.

Co więcej, w zestawie z urządzeniem znajdują się także wymienne nakładki, w tym:

 • Duża – dedykowana do oczyszczania całej twarzy;
 • Mała – do pracy w trudnodostępnych obszarach;
 • Punktowa – przeznaczona do precyzyjnego usuwania zaskórników i zanieczyszczeń znajdujących się w porach skóry.

Producent umieścił w opakowaniu również pokrowiec do łatwego przechowywania i transportowania sprzętu, a także przewód do jego ładowania.

Urządzenie do mikrodermabrazji Beurer Fc 76

Urządzenie do mikrodermabrazji Beurer Fc 76

Beurer Fc 76 to łatwe, a zarazem intuicyjne w obsłudze urządzenie do mikrodermabrazji, które sprawdzi się w wielu rozmaitych sytuacjach. Producent zaznacza bowiem, że do efektów jego pracy należy zaliczyć nie tylko oczyszczanie skóry i poprawianie jej ogólnego wyglądu, ale również stymulowanie odnowy komórkowej poprzez masaż podciśnieniowy.

Co więcej, model ten oferuje możliwość regulacji intensywności pracy, dzięki czemu sprawdzi się nawet u osób z delikatną cerą. Jednocześni należy zaznaczyć również, że w zestawie znajdują się 3 wymienne nasadki, w tym:

 • Drobna – do skóry wrażliwej;
 • Szorstka – przeznaczona do pracy w problematycznych obszarach;
 • Precyzyjna – ułatwiająca wykonywanie zabiegu w trudnodostępnych obszarach (np. w okolicy nosa).

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post