• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Informowaliśmy już, że OnePlus prawdopodobnie wprowadzi opaskę fitness. Później firma już oficjalnie ją zapowiedziała, a teraz w końcu wiemy jak wygląda i co zaoferuje.

OnePlus Band, bo tak nazywa się nowy produkt, nie jest zbyt przełomowa. Ma jednak sporo przydatnych funkcji, a także świetnie wypada jej współczynnik ceny do oferowanych możliwości. Możemy liczyć na kolorowy ekran OLED, długą żywotność baterii, jak również odporność na wodę i kurz (IP68, 5ATM). Są też wymienne paski.

Nie przegap: Jaki smartwatch – ranking na 2021 r. Najlepsze modele

OnePlus Band ma 1,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 126 x 294 oraz baterię 100 mAh. Nie ma odbiornika GPS, który potrafi szybko rozładowywać baterię. Dzięki temu producent obiecuje 2 tyg. pracy na jednym ładowaniu. Kiedy zasilanie się wyczerpie, musimy skorzystać z dołączonej, specjalnej ładowarki. Sam przewód USB nie wystarczy.

Niska cena, niezłe możliwości

Opaska współpracuje z systemem Android 6.0 i nowszym, jak również obsługuje popularne funkcje. To m.in. odtwarzanie muzyki, wyświetlanie powiadomień o połączeniach i wiadomościach przychodzących, czy też działanie w roli zdalnej migawki dla aparatu z telefonu. Producent dołącza jeszcze czujnik tlenu we krwi, optyczny czujnik tętna, akcelerometr, żyroskop oraz silnik wibracyjny.

OnePlus Band współpracuje ponadto z aplikacją OnePlus Health. Ta śledzi treningi i inne wskaźniki zdrowia.

Opaska jest również kompatybilna z iOS, a sama aplikacja OnePlus Health dla iPhone’ów została zapowiedziana na późniejszy termin.

Poza tym nowy fitness tracker ma silikonowe paski i 13 wbudowanych trybów ćwiczeń, w tym chodzenie, bieganie, jazdę na rowerze, wiosłowanie, pływanie, jogę, a nawet krykiet.

Niestety opaska póki co będzie dostępna tylko w Indiach, w cenie ok. 34 dol. Niewykluczone jednak, że w kolejnych miesiącach trafi na inne rynki.

Źródło: TechSpot.com

Oceń ten post