• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Epic Games już wkrótce pozwolą nam przenieść rzeczywiste przedmioty do świata gier. Wszystko dzięki ich oprogramowaniu RealityScan.

Ciężko nie zauważyć, że wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to jedne z najważniejszych technologii ostatnich lat. No, a przynajmniej według niektórych firm takich jak chociażby Meta. Pomimo tego, że użytkownicy adaptują się jak na razie bardzo powoli, to sama technologia wciąż rozwijana jest w niesamowitym tempie. Bardzo ciekawą propozycję stworzyło właśnie Epic Games.

Ich aplikacja RealityScan pozwala na tworzenie bardzo dokładnych i realistycznych modeli 3D jedynie za pomocą aparatu w telefonie! Dodatkowo, aplikacja pozwala również na ich edycję – chociażby na zmianę koloru. Spójrzcie zresztą sami, Epic Games przygotowało krótki pokaz możliwości ich nowej technologii.

Sprawdź: Gogle VR – najlepsze modele

Ciężko nie zauważyć, że tworzenie modeli 3D jeszcze kilka lat temu było dość skomplikowanym zadaniem, wymagającym od użytkownika pewnej wiedzy i dość dobrej wyobraźni przestrzennej. Wygląda jednak na to, że już wkrótce będzie to dostępne absolutnie dla każdego. Oczywiście, tak długo jak modelujemy rzeczywiście istniejący obiekt.

Najważniejsza wiadomość, to jednak to, że zeskanowane obiekty będziemy mogli dodawać do gier opartych na silniku Unreal Engine. Otwiera to naprawdę bardzo ciekawe możliwości przed developerami gier! Jeśli wierzyć zapowiedziom, aplikacja będzie też w 100% darmowa.

RealityScan wyjdzie już wkrótce w wersji na iOS. Premiery powinniśmy spodziewać się jeszcze w tym miesiącu. Wersja na Androida ukaże się jednak nieco później i na ten moment nie znamy żadnej konkretnej daty.

Zobacz też:
Epic Games Store rośnie w siłę. Darmowe gry działają
Epic ma już pół miliarda zarejestrowanych użytkowników!
Instant NeRF – Nvidia błyskawicznie zamieni zdjęcia na obraz 3D

Oceń ten post