• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Oszuści kolejny raz wstrząsnęli rynkiem NFT. Tym razem ofiarą padł Ozzy Osbourne i jego fani, którzy chcieli kupić cyfrowe nietoperze.

Szaleństwo na NFT trwa w najlepsze i nic jak na razie nie wskazuje na to, żeby miało się jakkolwiek zatrzymać. Nowe kolekcje czy pojedyncze obrazy wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. W szczególności, jeśli odpowiada za nie ważna dla popkultury postać. Bez wątpienia takową jest między innymi Ozzy Osbourne – legendarny wokalista zespołu Black Sabbath.

Jakiś czas temu zapowiedział on wypuszczenie nowej serii cyfrowo generowanych obrazów na wzór słynnych Bored Ape. Oczywiście, Ozzy Osbourne postawił na nieco bardziej mroczne klimaty i zamiast małp zaprezentował nam nietoperze – CryptoBatz. Projekt powstał we współpracy z Sutter Systems i bardzo szybko zyskał spore grono zainteresowanych.

Sprawdź: NFT – czym są i dlaczego są warte miliony?

Premiera CryptoBatz miała miejsce 20 stycznia i powiedzieć, że była nie do końca udana to jak nic nie powiedzieć! Jak się okazuje, oszustom udało się przejąć link przekierowujący do platformy sprzedażowej. Użytkownicy logowali się na nim swoim hasłem i dawali hakerom dostęp do całego swojego portfela.

Efekt był bardzo prosty – ponad 1300 osób straciło swoje pieniądze. W sumie mowa o kwocie 41 tysięcy dolarów. Co ciekawe, jak na standardy kryptowalut to dość niewielka kwota. Mówimy jednak tutaj o kolekcji NFT sygnowanej przez znaną na całym świecie gwiazdę!

Firma Sutter Systems zrzuca całą winę na Discord, gdzie odbywała się wszelka komunikacja. To właśnie tam oszustom udało się podmienić link.

Zobacz też:
Gap wypuści własne NFT – wirtualne bluzy
Telewizory Samsung Frame będą obsługiwały NFT
Ubisoft zaliczył porażkę. Gracze nie są zainteresowani NFT

Oceń ten post