• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Nareszcie mamy oficjalną zapowiedź! Sony zaprezentowało swoje gogle VR PlayStation VR2 razem z dwoma kontrolerami.

O tym, że Sony planuje wypuścić własny zestaw do wirtualnej rzeczywistości wiedzieliśmy już od dawna. Niemniej, premiera była dość dobrze ukrywana za zasłoną tajemnicy. Na szczęście, mamy już wszystko w 100% oficjalnie. W dodatku, wygląda to naprawdę dobrze!

PlayStation VR2 to dość zaawansowany zestaw wirtualnej rzeczywistości. Jego sercem będą dwa ekrany OLED o rozdzielczości 2000×2040 pikseli. Udało się więc osiągnąć rozdzielczość 4K w standardzie High Dynamic Range. W dodatku, gogle mogą pracować nawet w 120 klatkach na sekundę. W stosunku do pierwszego modelu Sony jest to więc aż czterokrotna poprawa!

Sprawdź: Gogle VR – najlepsze modele

Oczywiście to nie koniec dobrych wiadomości. PlayStation VR2 umożliwi nam bardzo szeroki kąt widzenia, bo aż do 110 stopni. Za pomocą specjalnego pokrętła będziemy mogli natomiast wyregulować nachylenie soczewek. To bardzo ważna funkcja – nasze twarze rzadko kiedy są idealnie symetryczne i pozwoli to na osiągnięcie znacznie większej wygody.

Oprócz tego, PlayStation VR2 są w stanie śledzić ruch naszych oczu. Wykorzystują je do tak naprawdę dwóch celów – po pierwsze, ekspresja i mimika naszego awatara będzie znacznie bardziej realistyczna. Po drugie, analizując to, gdzie akurat patrzymy, będą w stanie zwiększyć jakość obrazu we właściwym miejscu, zaniedbując nieco „martwe” pola. Wpływa to bardzo pozytywnie na ogólną wydajność.

Niestety nie poznaliśmy jeszcze dwóch bardzo ważnych informacji. Jak słusznie przypuszczacie jest to cena i data premiery.

Zobacz też:
Xiaomi zapowiada swoje własne smart okulary AR
Project Cambria – Meta (Facebook) zapowiada nowe gogle VR
Meta prezentuje reklamę metaverse. Jest wręcz niepokojąca

Oceń ten post