Xiaomi ogłosiło właśnie swój najnowszy produkt. Tym razem, stworzyli pełnoprawne smart okulary!

Wygląda na to, że smart okulary mogą być kolejnym wielkim hitem na rynku wearables. Kiedy w ten segment wchodzą takie firmy jak Facebook staje się jasne, że kolejni producenci pójdą bardzo szybko ich tropem. Dokładnie tak zrobiło Xiaomi – zaprezentowali pierwszy prototyp swoich Smart Glasses.

Zobacz: Gogle VR – który model warto wybrać?

Przede wszystkim cieszy nas jeden bardzo ważny szczegół. Ich smart okulary ważą tylko 51 gramów! Zwykle największą bolączką tego typu sprzętu jest to prostu absolutny brak wygody spowodowany jego wagą. Doskonale wiedzą o tym posiadacze gogli VR pierwszych generacji. 51 gramów to naprawdę doskonały wynik – moje okulary korekcyjne, które noszę na co dzień ważą 40 g.

Okulary Xiaomi to znacznie bardziej zaawansowany gadżet, niż te Facebooka

Najważniejsza różnica pomiędzy smart okularami Facebooka a Xiaomi to jednak ekran. Tym razem otrzymamy po prostu dwa w pełni przezroczyste wyświetlacze MicroLED. Zobaczymy na nich powiadomienia z aplikacji, nawigację czy nawet zdjęcia i filmy. Niestety, osoby potrzebujące szkieł korekcyjnych nie będą mogły nosić tych okularów.

Co ciekawe, sam ekran MicroLED będzie miał jedynie około 3 milimetrów! Xiaomi zastosowało jednak dość skomplikowany system optyczny, dzięki któremu rzeczywisty obraz, który zobaczy użytkownik będzie już standardowych rozmiarów. Najlepiej obrazuje to oficjalny film od producenta, zobaczcie sami.

Najlepsze zostawiliśmy jednak na koniec. Smart okulary Xiaomi naprawdę będą smart! W środku znajdziemy moduł GPS, aparat fotograficzny i mikrofon. Zapowiada się naprawdę ciekawie – pytanie czy cena będzie równie atrakcyjna.

Zobacz też:
Facebook stworzy smart okulary we współpracy z Ray-Ban
TCL zapowiada Nxtwear G – smart okulary z ekranem OLED
Xiaomi uspokaja – HyperCharge nie zniszczy naszych baterii