• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Sony ogłosiło, że gry AAA ich produkcji nie będą trafiały do PlayStation Plus na premierę. Zdaniem CEO firmy, pogorszyłoby to ich jakość.

Wygląda na to, że Sony nie zamierzać kopiować całej strategii Microsoftu w kwestii ich nowej platformy. Niestety, zrezygnowali chyba z najbardziej wartościowej dla graczy rzeczy. Exclusive’y na PlayStation nie będą wcale trafiać do PlayStation Plus razem z ich premierą. Będziemy musieli poczekać na nie przynajmniej kilka miesięcy!

Jaki jest powód takiej decyzji? Cóż, dyrektor finansowy Sony, Hiroki Totoki, uważa, że zbyt mocno pogorszyłoby to ich jakość. Gdyby nowa gra była udostępniona w PlayStation Plus to siłą rzeczy, kupiłoby ją znacznie mniej osób. Sony musiałoby więc przeznaczyć mniejszy budżet na jej stworzenie, aby utrzymać się na granicy opłacalności. Tłumaczenie jest niby dość sensowne, ale Microsoft jakoś nie ma z tym żadnego problemu.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele

Opłacając comiesięczny abonament na PS Plus i tak będziemy więc musieli kupić co jakiś czas osobno jakąś grę. Co gorsza, trafi ona potem do tego samego pakietu, za który płacimy. Gracze będą mieli więc do wyboru albo przepłacać, albo uzbroić się w sporo cierpliwości. Żaden z tych scenariuszy nie brzmi zbyt dobrze i kładzie to swój cień na nowe plany Sony.

PlayStation Plus może więc wcale nie okazać się aż takim hitem jak liczą na to gracze. Czyżby Xbox okazał się ponownie nieco lepszy?

Zobacz też:
Sony może mieć problem z przejęciem Bungie – FTC ma pytania
Sony wymusi na deweloperach udostępnianie gier w wersji demo
PlayStation Plus – Sony prezentuje swojego Game Passa

1/5 - (3 votes)