• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Reddit poinformował, że nie zamierzają usuwać części dezinformacji o pandemii COVID-19. Zdaniem CEO firmy, użytkownicy mają prawo do wolności słowa.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Youtube usunęło już ponad milion filmów zawierających dezinformacje o pandemii COVID-19. Jak się okazuje, Reddit nie planuje wdrażać podobnych rozwiązań, pomimo wielu próśb czy nawet gróźb. Ich zdaniem, zaburzyłoby to fundamenty ich serwisu – dyskusję, demokrację i różnice w poglądach.

Reddit ma swoje stanowisko, ale dopuszcza również inne głosy

Na samym początku warto jednak dodać, jakie jest oficjalne stanowisko Reddita w sprawie pandemii. CEO firmy napisał, że głęboko wierzą, że szczepionki są najlepszym sposobem na walkę z wirusem i należy przestrzegać wszystkich wytycznych lokalnych władz w sprawie noszenia maseczek i dystansowania się od siebie. Banery z oficjalnymi informacjami znajdziemy również na wszystkich subredditach na których omawiany jest temat koronawirusa.

Zobacz: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Niemniej, serwis nie planuje w żaden sposób ograniczać wolności słowa samych użytkowników. Jeśli ktoś chce napisać, że szczepionki to globalny przekręt to ma do tego pełne prawo. CEO firmy, Steve Huffman napisał w swoim oświadczeniu:

Rozumiemy, że nie wszyscy zgadzają się z obecnym podejściem do przeprowadzania nas wszystkich przez pandemię, a niektórzy nadal obawiają się szczepień. Różnice poglądów są częścią Reddita i podstawą demokracji. Reddit to miejsce otwartej i autentycznej dyskusji i debaty.

Trzeba przyznać, że to dość ryzykowne i nietypowe podejście w dzisiejszych czasach. Pamiętajmy jednak, że społeczność Reddita nie przypomina zupełnie tej z innych social mediów.

Zobacz też:
Reddit jest warty już ponad 10 miliardów dolarów
Użytkownicy Reddit Wallstreetbets inwestują w ratowanie goryli
Yishan Wong, ex-CEO Reddita planuje terraformować Ziemię

Oceń ten post