• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Reddit pochwalił się swoim najlepszym wynikiem finansowym w historii. Firma jest wyceniana już na 10 miliardów dolarów.

Być może w Polsce, Reddit nie cieszy się wcale zbyt dużą popularnością (mamy przecież nasz nieco bardziej rodzimy Wykop), ale w rankingu światowym Alexa jest już od dawna jedną z najchętniej odwiedzanych stron i zajmuje 19 miejsce. W Polsce jest za to 22 w rankingu, tuż nad Aliexpress i niewiele poniżej Twitcha. To bez wątpienia siła, z którą muszą liczyć się inwestorzy.

Tymczasem, firma osiągnęła znacznie ważniejszy kamień milowy w ich rozwoju. Po raz pierwszy w historii udało im się przekroczyć magiczną wartość 10 miliardów dolarów. Wszystko to dzięki pozyskaniu kolejnych sponsorów, którzy zdecydowali się zainwestować w ich rozwój.

Zobacz: Tablet graficzny – jak wybrać odpowiedni?

Co to jednak oznacza dla Reddita? Przede wszystkim to, że ich planowane od dawna wejście na giełdę stało się już znacznie bardziej rzeczywiste. CEO Steve Huffman (będący jednocześnie założycielem platformy) oficjalnie ogłosił, że z całą pewnością zrobią to w niedalekiej przyszłości, ale nie jest w stanie podać żadnych dokładnych terminów.

Oczywiście, w zestawieniu z gigantami social mediów Reddit w dalszym ciągu jest po prostu maleńki. Mogą pochwalić się mniej więcej 52 milionami użytkowników dziennie. Dla porównania, Facebook ma ich już 1,85 miliarda. Reddit może okazać się jednak prawdziwą gratką dla inwestorów – ze względu na podzielenie serwisu na fora tematyczne oferuje doskonałe profilowanie pod kątem reklamowym.

Czy Reddit ma przed sobą świetlaną przyszłość na giełdzie? Tego jak na razie nie wiadomo, ale z pewnością wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku.

Zobacz też:
Użytkownicy Reddit Wallstreetbets inwestują w ratowanie goryli
Yishan Wong, ex-CEO Reddita planuje terraformować Ziemię
Steve Huffman, CEO Reddit, żałuje że nie kupił akcji Gamestop

Oceń ten post