• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Rozciągany telefon został zaprezentowany przez LG na targach CES 2021. Rozciągany oznacza w jego przypadku, że ma rozwijany/zwijany ekran. Może działać jak typowy smartfon, ale po rozwinięciu zmienia się w mały tablet.

Przeczytaj: LG Game Optimizer, czyli telewizory do gier ze specjalnymi funkcjami

Nowy sprzęt ciągle jest w fazie rozwoju, ale to nie powstrzymało LG od przeprowadzenia prezentacji. Telefon ma nazwę LG Rollable.

Rozciągany telefon – zobacz wideo z LG Rollable

Nietypowy telefon LG został pokazany na wideo:

Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat urządzenia. Jest to na pewno odpowiedź na składane telefony Samsunga, modele Galaxy Z Fold 2. Na filmie możemy zauważyć, że LG Rollable nie będzie miał żadnego “zgrubienia” lub innego elementu po rozwinięciu ekranu. Cały proces jego składania/rozwijania jest bardzo płynny. Ekran sprawia wrażenie, jakby był z gumy.

Telefon wykorzystuje odpowiednie rozwiązanie mechaniczne, co ma też swoje wady. Smartfony często lądują na podłodze. Wówczas najczęściej obawiamy się, że uszkodzi się ekran, bo nie mają one części mechanicznych. Jeśli jednak taka się pojawi – jak w przypadku LG – może się okazać, że będzie to dodatkowy element, na który trzeba szczególnie uważać. Pozostaje mieć nadzieję, że telefon nie będzie przesadnie delikatny.

Sprawdź: Telewizor do gier LG, który możemy zakrzywiać w razie potrzeby

Dodatkowo tego typu rozwiązania mogą też ulec awarii. Niektóre media obawiają się, że rozciągany telefon LG może się psuć po długim użytkowaniu. To jednak póki co tylko spekulacje.

LG na ogół nie prezentuje sprzętów tylko po to, aby wprowadzić je na rynek za kilka lat. Jest duże prawdopodobieństwo, że LG Rollable trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Źródło: Engadget.com

Oceń ten post