• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Samsung zakończył wsparcie dla wielu różnych smartfonów. Na liście jest kilka modeli uwielbianych przez użytkowników.

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć i podobnie jest z wsparciem technicznym dla elektroniki. Producentowi nie opłaca się zbyt długo dostarczać aktualizacji, bo z wiekiem staje się to coraz trudniejsze. Najczęściej mowa po prostu o 3, 4 a może 5 latach od premiery. Czasami jest to jest o wiele za mało! Wielu użytkowników może się mocno rozczarować.

Samsung zakończył dzisiaj wsparcie dla modeli takich jak chociażby pierwszy Galaxy Fold. Nie będzie to chyba jednak zbyt dużym problemem, nie był to najpopularniejszy telefon na świecie. Znacznie gorszą wiadomością jest fakt, że wsparcia nie otrzymają też takie modele jak Galaxy A20s, Galaxy A30s, Galaxy A50s i Galaxy A70s. To wciąż popularne i lubiane przez użytkowników modele. W dodatku dostępne w świetnych cenach.

Sprawdź: Smartfon do 1000 zł – najlepsze modele

Co oznacza brak wsparcia? Niestety, mowa tutaj nie tylko o braku nowych aktualizacji systemu. Samo to byłoby nawet do przeżycia. Telefony te nie otrzymają również aktualizacji w postaci łatek bezpieczeństwa. A to sytuacja nieakceptowalna – trzymamy na nich ważne dane, zdjęcia, aplikacje bankowe i tym podobne rzeczy, które nie mogą wpaść w niepowołane ręce.

Co zostaje na ten moment? Niestety już tylko wymiana telefonu. No, ewentualnie wgranie roota i zadbanie o aktualizacje samemu. Ale nie jest to sposób polecany, jeśli bardzo zależy wam na bezpieczeństwie.

Zobacz też:
Galaxy Flip 5 Retro – Samsung składa hołd modelowi E700
Galaxy Ring – Samsung wypuści inteligentny pierścionek?
myPhone N23 i N23 Lite – nowe (bardzo) budżetowe smartfony

Oceń ten post