• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Samsung szykuje się być może na bardzo ciekawy krok. Zarejestrowali dwa nowe znaki towarowe – AI Smartphone i AI Phone.

Sztuczna inteligencja to największy trend technologiczny tego roku, a kto wie czy nawet nie dekady. Chociaż z tym stwierdzeniem należy być ostrożnym, bo kryptowaluty nie oddadzą łatwo tego tytułu. W każdym razie, AI interesuje opinię publiczną, polityków i duże firmy. Każdy wie, że kryje się tam coś, co zmieni nasze życia i mnóstwo, ale naprawdę mnóstwo pieniędzy. Najwidoczniej wie o tym też Samsung.

Firma zarejestrowała dwa nowe znaki towarowe – AI Smartphone i AI Phone. Pozostaje pytanie o co tutaj chodzi. Prawdopodobnie jest to powiązane z premierą serii Galaxy S24 i jest pewnego rodzaju znakiem reklamowym. Przy okazji zarejestrowano też takie hasła jak “Magic Pixel”, “Flex Magic” i “Flex Magic Pixel”. Zagadka jest zatem jak na razie dość spora.

Sprawdź: Telefon nie czyta karty SIM. Co robić, jeśli telefon nie widzi sieci komórkowej?

Oczywistym jest jednak to, że Samsung chce, aby ich telefony były kojarzone ze sztuczną inteligencją. Pytanie tylko co będą oferować? Być może mowa o zaawansowanym asystencie w postaci chatbota a być może o procesorze wspierającym obliczenia AI. Jak na razie zbyt ciężko jest to jasno ocenić – może chodzić o naprawdę cokolwiek.

Ostatnie pytanie to to, czy Samsungowi uda się w ogóle zarejestrować takie znaki. AI, Phone i Smartphone to słowa w powszechnym użyciu. Niektóre kraje mogą nie zgodzić się na zastrzeżenie takiego znaku towarowego i szybko pojawią się batalie sądowe.

Zobacz też:
WormGPT – sztuczna inteligencja tworzy już wirusy komputerowe
Samsung kończy wsparcie dla popularnych telefonów
OpenAI przywraca swojego CEO – Altman wraca na stanowisko

Oceń ten post