• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 tygodnie temu

Czy Microsoft znowu wybierze się na gamingowe zakupy? Według nowych plotek już wkrótce przejmą kultową firmę SEGA.

Miłośnicy gamingu z pewnością znają firmę SEGA. To ikoniczna firma z branży, znana ze swoich innowacyjnych gier wideo i konsol. Od swoich początków jako producent automatów do gier w latach 50. XX wieku, SEGA przekształciła się w globalnego giganta, który na stałe wpisał się w historię gier, a postacie takie jak chociażby Sonic są niemal równie kultowe co pewien hydraulik ratujący księżniczkę.

Od dawna SEGA ma dość dobre relacje z Microsoftem, a ich gry dostępne są w usłudze Game Pass. Nic zatem dziwnego, że pojawiły się plotki, Gigant z Redmont planuje rzekomo przejąć SEGĘ, dokładnie tak jak zrobił to z Activision Blizzards. Pytanie tylko, czy plotki są, aby na pewno prawdziwe.

Sprawdź: Mysz gamingowa – najlepsze modele

Jak się okazuje, raczej nie są. SEGA wypowiedziała się na ten temat dość jasno. Konkretniej zrobił to dyrektor operacyjny Shuji Utsumi. Stwierdził on, że wiele firm pytało już o kupno SEGI i są z tego powodu zaszczyceni. Niemniej, nie są wcale zainteresowani. Spółka jest w doskonałej kondycji finansowej i to ona robi teraz zakupy a nie jest towarem. Prezes ma rację – kilka tygodni temu sfinalizowano przejęcie firmy Rovio znanej z marki Angry Birds.

No i co? Plotki nie były prawdziwe, a może były tylko częściowo. W każdym razie SEGA nie idzie na sprzedaż. Przynajmniej jeszcze nie teraz.

Zobacz też:
SEGA i Microsoft chcą wspólnie tworzyć gry nowej generacji
Microsoft ma problem – IRS domaga się od nich olbrzymiej kwoty
Blizzard rozda komputer z ludzką krwią za 666 litrów krwi

Oceń ten post