• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 tygodnie temu

Z dobrym mikserem ręcznym wyrabianie ciast, ubijanie śmietany czy białek staje się czynnością prostą i przyjemną. W przeciwieństwie do robotów planetarnych, mikser ręczny to jednocześnie urządzenie tak tanie, że każdy fan ciast i ciasteczek będzie mógł pozwolić sobie na jego zakup.

Bardzo dobry mikser ręczny – jak wybrać?

To z pozoru proste urządzenie warto kupić raz, a dobrze. Mocny i cichy silnik, trwała, kompaktowa i stosunkowo lekka obudowa – to najważniejsze cechy, które posiada każdy bardzo dobry mikser ręczny.

Ponadto warto wiedzieć, że najlepsze miksery ręczne charakteryzuje moc kilkuset Watów. Chyba że mówimy o profesjonalnych mikserach ręcznych, które – mimo niewielkiej mocy – mają specjalne silniki prądu stałego.

Co jeszcze jest istotne? Kilka poziomów regulacji prędkości, w tym tryb Turbo oraz różnorodność końcówek w zestawie.

Najlepsze miksery ręczne – Ranking [TOP 10]

Model Moc Regulacja mocy Cena Gdzie kupić?
Braun MultiMix 5 HM5100WH 750 W 9 179 zł
MPM MMR-19 750 W 5 104 zł
Bosch ErgoMixx MFQ36490 450 W 5 269 zł
Zelmer ZHM2450 700 W 5 149 zł
Philips HR3740/00 450 W 5 129 zł
MPM MMR-20Z 750 W 5 155 zł
Electrolux ESM3310 450 W 5 229 zł
Eldom R110 400 W 5 107 zł
Bosch MFQ4730 575 W 5 310 zł
Bosch MFQ4020 450 W 5 179 zł

Braun MultiMix 5 HM5100WH

Solidne wykonanie, wygoda obsługi, przemyślana, ergonomiczna konstrukcja – za te cechy użytkownicy najbardziej cenią model Braun MultiMix 5 HM5100WH. Płynną regulację mocy zapewnia aż 9 prędkości do wyboru, wraz z niezawodnym trybem Turbo.

Dzięki temu, że silnik został umiejscowiony bezpośrednio nad elementami mocowanymi, cały cieżar urządzenia jest przenoszony na misę. Ta technologia, którą producent nazwał SmartMix, ma rzeczywiście spore przełożenie na ergonomię i wygodę użytkowania.

Na uznanie zasługuje też sprytny sposób demontażu przystawek, który odbywa się za pomocą jednego przycisku, jak i obrotowy przewód. W zestawie są trzepaczki ze stali nierdzewnej i haki do ugniatania ciasta.

MPM MMR-19

MPM MMR-19 to tani, a jednak bardzo dobry mikser ręczny, który jest chętnie wybierany i cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników. Oferuje sporą moc 750 W, dzięki czemu szybko i sprawnie radzi sobie z różnorodnymi zadaniami.

5-stopniowa regulacja prędkości pozwala precyzyjnie dopasować pracę urządzenia do rodzaju składników. Nie brakuje też funkcji Turbo, która jest nieocenioną pomocą przy pracy z twardymi surowcami.

W zestawie z mikserem znajdziesz standardowe mieszadła trzepakowe (do ubijania lekkich ciast i piany) oraz mieszadła hakowe (do wyrabiania cięższych ciast).

Bosch ErgoMixx MFQ36490

Bosch ErgoMixx MFQ36490 to o tyle dobry wybór, że w zestawie posiada stojak i obrotową misę, a ponadto może pełnić funkcję blendera.

Ma solidną konstrukcję, a zarazem lekką obudowę. Oferuje 5 poziomów prędkości, w tym tryb pulsacyjny oraz funkcję Turbo. Co więcej, model jest wyposażony w dwie końcówki do ubijania i mieszania, dwa haki do wyrabiania ciasta, jak i końcówkę miksującą oraz pojemnik do miksowania z pokrywą.

Istotnym może się okazać także fakt, że końcówki można swobodnie myć w zmywarce.

Zelmer ZHM2450

Zelmer ZHM2450 to kolejny bardzo dobry mikser ręczny, dostępny w niskiej cenie. Jak wszystkie najlepsze miksery ręczne, oferuje moc 700 W, 5 ustawień prędkości, funkcję turbo, a dodatkowo dysponuje technologią Soft Touch.

Soft Touch to wbudowana przez producenta miękka powierzchnia dotykowa, która zapewnia pewne, a jednocześnie przyjemne trzymanie miksera. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na ten model przyznają, że mikser trzyma się wygodnie i stabilnie.

W zestawie z modelem Zelmer ZHM2450 znajdziesz najważniejsze akcesoria – mieszadła, które zapewniają perfekcyjne miksowanie składników, jak i haki do zagniatania ciast.

Philips HR3740/00

Za jeden z najlepszych mikserów ręcznych jest uważany także Philips HR3740/00 z serii 5000 Viva Collection. Silnik o mocy 450 W, 5 ustawień prędkości i funkcja turbo zapewniają mu maksymalną praktyczność.

Stożkowe końcówki do ubijania piany mają za zadanie jak najlepiej wykorzystywać przepływ powietrza, by nadawać ciastu puszystości i gładkości. Dodatkowo w zestawie prócz trzepaczek znajdują się także mieszadła.

Pozytywne opinie użytkowników zwracają uwagę przede wszystkim na cichą pracę tego modelu, jak i wysoką trwałość konstrukcji.

MPM MMR-20Z

MPM MMR-20Z to model nieco mniej popularny niż samodzielny mikser ręczny MMR-19, a jednak jest równie (a nawet bardziej) praktyczny. Prócz dwóch rodzajów mieszadeł zawiera bowiem w zestawie także pojemną misę obrotową.

O tym, że jest to bardzo dobry mikser ręczny świadczy 5-stopniowa regulacja prędkości, obejmująca także funkcję Turbo oraz duża moc 750 W. Wygodny przycisk zwalniający końcówki pozwala zachować czystość i ład podczas prac kuchennych.

Electrolux ESM3310

Kolejny bardzo dobry mikser ręczny, na który decyduje się sporo osób to Electrolux ESM3310. Ten prosty, a zarazem praktyczny model także przychodzi w zestawie z misą, dzięki czemu może pełnić funkcję zarówno miksera ręcznego, jak i stojącego.

Obrotowa misa i stalowe mieszadła hakowe, jak i tryb pulsacyjny pozwolą zrealizować nawet trudniejsze przepisy. Mikser może nawet zastąpić ręczne wyrabianie ciast.

Do wyboru jest 5 trybów pracy, a regulacja obrotów jest mechaniczno-skokowa. Antypoślizgowe nóżki zapewniają stabilność, a trwała, metalowa misa z pewnością posłuży przez wiele lat.

Eldom R110

Jednym z najtańszych pośród najlepszych mikserów ręcznych jest Eldom R110 Robo. Jest na tyle niewielki i kompaktowy, że zmieści się nawet w szufladzie. Oferuje przy tym dokładnie to samo co inne bardzo dobre miksery ręczne.

Wygodny, miękki uchwyt pozwala na długotrwałą pracę bez zmęczenia, a mocne haki zastąpią ręczne wyrabianie ciasta. 5 poziomów prędkości i dodatkowy tryb Turbo umożliwiają dopasowanie mocy do rodzaju wyrabianych składników.

Bosch MFQ4730

Bosch HomeProfessional MFQ4730 należy zaliczyć do modeli droższych, ale bardzo dobrych. Mikser ręczny o mocy silnika 575 W będzie idealną pomocą do miksowania, ubijania, mieszania, łączenia produktów i wyrabiania ciasta.

5 ustawień prędkości (w tym tryb pulsacyjny), specjalne mieszadła Fine Creamer, jak i wygodny uchwyt sprawiają, że jest to urzązenie łatwe i przyjemne w obsłudze.

Bosch MFQ4020

Uwagę warto zwrócić także na model Bosch MFQ4020 z serii Styline, który również posiada unikalne końcówki do ubijania, jak i solidną, ergonomiczną i lekką obudowę.

Dysponuje on silnikiem o mocy 450 W, który jest w stanie długo i wydajnie pracować nawet na najwyższych obrotach. Wszelkiego rodzaju niezbędne składniki można łatwo łączyć wybierając jedną z 5 prędkości pracy.

Dodatkowo producent zadbał o to, by nie brakowało trybu pulsacyjnego oraz funkcji Turbo.

Zelmer ZHM2450

Ręczny mikser czy robot planetarny?

Robot planetarny jest znacznie bardziej funkcjonalnym urządzeniem. Dobrze dobrany model może zastąpić nawet kilkanaście różnych urządzeń kuchennych. Za jego wszechstronność trzeba jednak odpowiednio dużo zapłacić – sensowne modele kosztują co najmniej 450 zł.

Tymczasem klasyczny, dobry mikser ręczny to sprzęt lekki, poręczny i tani. Można go kupić już za około 100 złotych, a dzięki temu, że jest urządzeniem na każdą kieszeń, każdy może rozwijać swoją pasję do pieczenia.

Czytaj także: Waga kuchenna – jak wybrać najlepszą? Ranking

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post