• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Poznaliśmy właśnie zwycięzców pewnego niechlubnego rankingu. Jakie seriale najchętniej nielegalnie pobieraliśmy w 2022 roku?

Ciężko nie zauważyć, że piractwo komputerowe ma już czasy swojej świetności daleko za sobą. Świetna dostępność platform streamingowych sprawia, że po prostu nie opłaca się już ściągać filmów czy seriali. Miesięczny dostęp kosztuje przecież często mniej niż pojedynczy bilet do kina. Nie oznacza to jednak, że internauci schowali swoje pirackie czapki do kufrów i zakopali na dnie morza. Aby obejrzeć wszystkie interesujące nas tytuły musimy często wykupić dostęp do wielu różnych serwisów, co generuje już dość spore koszty.

Serwis Torrentfreak przygotował więc ranking, który pokazuje nam jakie seriale najczęściej piraciliśmy w 2022 roku. Lista nie jest szczególnym zaskoczeniem. Wygrał ją oczywiście Ród Smoka produkcji HBO, czyli prequel legendarnej już Gry o Tron. Kolejne miejsca na podium zajmują Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy oraz The Boys – oba produkcji Amazonu. Następne miejsca należą do Moon Knight, Halo oraz Obi-Wan Kenobi oraz Księgi Boby Fetta.

Sprawdź: Telewizor 43 cale – najlepsze modele

Wyraźnie widać więc jedną prawidłowość – Netflix nie jest raczej platformą, z której najchętniej pobieraliśmy nielegalnie seriale w 2022 roku. Na całej liście znalazł się jedynie jeden ich tytuł, czyli Stranger Things. Aż 5 z 10 najpopularniejszych tytułów należy za to do Disney+ – zapewne spory wpływ miała na to słaba dostępność całej platformy na początku 2022 roku. Amazon może mieć za to zwyczajnie zbyt małą ofertę – mało kto chce wykupić abonament tylko po to, aby obejrzeć 2 interesujące ich tytuły.

Zobacz też:
Microsoft planuje przejąć Netflixa? Sensacyjna plotka!
Disney+ ma coraz więcej użytkowników i coraz większe straty
Alexa przynosi Amazonowi miliardy dolarów strat

Oceń ten post