• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Znamy już specyfikację procesora Snapdragon 8 Gen 2. Wygląda jednak na to, że Samsung może otrzymać nieco przyspieszoną wersję.

Najnowszy procesor produkcji Qualcommu, czyli Snapdragon 8 Gen 2 zasili najmocniejsze flagowe smartfony na rynku. Od dawna wiadome było również, że pojawi się on w serii Galaxy S23 od Samsunga. Koreańskiemu gigantowi nie udało się niestety wyprodukować własnego Exynosa, który spełniłby oczekiwania klientów – układ był zwyczajnie nieco zbyt wolny.

Jak się okazuje, nie oznacza to wcale, że Samsung nie otrzyma własnego procesora w serii nowych flagowców. Qualcomm szykuje podobno specjalną wersję jedynie dla nich. Nie będzie ona zbyt mocno różniła się od oryginału, ale zwiększy dość wyraźnie swoją wydajność. Oczywiście, nie znamy jeszcze oficjalnej nazwy nowego procesora.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Snapdragon 8 Gen 2 dla Samsunga będzie w stanie pochwalić się szybkością zegara 3,36 GHz podczas gdy standardowa wersja dysponuje 3,2 GHz. To jednak jeszcze nie wszystko, poprawie uległo również GPU, którego taktowanie wzrosło z 680 do 719 MHz. Samsung otrzyma więc z miejsca najlepszy mobilny procesor na rynku, nie licząc oczywiście A16 Bionic.

Samo to, że Qualcomm wyda podkręcaną wersję nowego Snapdragona nie jest tutaj żadnym zaskoczeniem. Dość niecodzienny jest jednak fakt, że nastąpi to tak szybko i będzie on na początku limitowany tylko i wyłącznie dla jednej firmy. Jakby jednak nie patrzeć, Samsung to prawdziwy gigant na rynku smartfonów, a tak duża firma może dyktować własne warunki.

Zobacz też:
Samsung Galaxy A54 – nadchodzący hit ze średniej półki?
Exynos 2300 – Samsung nie porzuca nowego procesora
Qualcomm zapowiada platformy Wi-Fi 7

Oceń ten post