• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Sony pobiło właśnie kolejny rekord. Sprzedali aż 10 milionów Playstation 5. Niestety, sprzedaż zaczyna zwalniać.

O tym, że Sony zgarnia główną nagrodę w kategorii “najlepiej sprzedająca się konsola do gier”, wiedzieliśmy już od dawna. Każde kolejne sprawozdanie finansowe okazywało się świetną niespodzianką. Tym razem, udało im się przebić bardzo znaczący wynik – okrągłe 10 milionów egzemplarzy.

Niestety, wszystko idzie już coraz wolniej. W samej końcówce 2020, czyli tuż po premierze sprzedali aż 4,5 miliona egzemplarzy. Pierwszy kwartał 2021 przyniósł równie imponujący wynik – 3,3 miliona. Wyraźnie widać, że tendencja jest mocno spadkowa – ostatni kwartał to jedynie 2,2 miliona.

Zobacz: PS5 Digital Edition – czemu powinieneś kupić właśnie tę wersję?

Sony napotkało już pierwsze problemy

Oczywiście, powodów jest kilka. Przede wszystkim, zmniejsza się liczba zainteresowanych kupnem PlayStation 5. Po prostu, ten kto chciał ją kupić najpewniej już to zrobił. Siłą rzeczy, każdy kolejny miesiąc będzie już coraz słabszy pod kątem sprzedaży.

Drugi powód jest nieco bardziej skomplikowany. Ze względu na pandemię COVID-19, Sony ma dość spory problem z wytwarzaniem kolejnych egzemplarzy. Zwyczajnie brakuje na to części. Chyba wszyscy pamiętamy gigantyczne problemy z dostawami, które tak naprawdę nie ustąpiły w pełni nawet do dzisiaj.

Niestety, Sony nie podało dokładnych danych na temat tego, gdzie PlayStation 4 sprzedawało się najlepiej. Dostaliśmy jedynie dość zdawkową informację, że Chiny były „bardzo przyjemną niespodzianką”, pomimo tego, że tamtejszy rynek preferuje raczej gry mobilne w modelu free-to-play. Bardzo wątpliwe, żebyśmy otrzymali jakiekolwiek bardziej szczegółowe dane.

Zobacz też:
PlayStation 5 a dostępność w Polsce – czy jest lepiej?
PlayStation 5 to najszybciej sprzedająca się konsola w historii USA
Netflix rozpocznie współpracę z PlayStation? Mamy przecieki

Oceń ten post