• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

Twitch będzie dzisiaj świecił pustkami. Streamerzy wzięli sobie wolne w ramach protestu co do polityki serwisu.

Trzeba przyznać, że streamer to raczej zawód, który nie ma zbyt unormowanego czasu pracy czy dni urlopowych. Niemniej, mnóstwo twórców na Twitchu wzięło sobie dzisiaj po prostu wolne. W ten sposób chcą zwrócić uwagę serwisu na kilka ich zdaniem bardzo poważnych problemów.

Jak wszyscy wiemy, Internet potrafi być czasami bardzo nieprzyjemnym miejscem. Niestety, Twitch nie jest tutaj wyjątkiem. Cały serwis zmaga się od pewnego czasu z zorganizowanymi grupami, których jedynym celem jest wyzywanie i wygłaszanie bardzo niestosownych uwag względem twórców. Jak twierdzą streamerzy – portal absolutnie nic z tym nie robi.

Zobacz: Kamerka do komputera – najlepsze modele

W dodatku, za wszystkie wyzwiska często odpowiadają też po prostu armie dobrze zorganizowanych botów, które zalewają chaty wulgarnymi, rasistowskimi czy seksistowskimi odzywkami. Spora grupa twórców stwierdziła więc, że biorą sobie dzień wolnego, żeby zwrócić uwagę Twitcha na ten stale narastający problem.

Twitch niechcący dał botom do ręki świetne narzędzia

W dodatku, Twitch zapewne nieświadomie dał botom doskonałe narzędzie do wyszukiwania twórców do zaatakowania. Całkiem niedawno wprowadzili aż 350 nowych tagów, zawierających informacje o płci, orientacji seksualnej, narodowości, rasie czy nawet zdrowiu psychicznym. Cel był oczywiście dość szczytny – miało to pomóc widzom trafić na streamerów z którymi będą się jak najlepiej identyfikowali.

Niestety wyszło jak wyszło – boty mają wręcz podane na tacy kogo i jak akurat zaatakować. Twitch już jakiś czas temu obiecał, że coś z tym zrobi, ale jak na razie nic się nie zmienia.

Zobacz też:
Twitch obniża ceny – ile zapłacimy w Polsce po zmianach?
Youtube “pożycza sobie” kolejne funkcje Twitcha – clipy i ankiety
Twitch banuje dwie popularne streamerki. “Przesadziły”

Oceń ten post