Google i Facebook planują już powoli powrót pracowników do biur. Jest tylko jedno ale, wszyscy pracownicy muszą się zaszczepić.

Pandemia COVID-19 jest już teoretycznie w odwrocie, albo wynika tak przynajmniej z samych statystyk co do nowych przypadków. Oczywiście, dalej istnieje realne zagrożenie kolejną falą. Niemniej, giganci technologiczni stwierdzili, że to już najwyższy czas na powrót do normalności.

Zarówno Facebook jak i Google, ogłosiły, że w ciągu najbliższych miesięcy pracownicy wrócą do wszystkich biur w USA. W obu przypadkach mowa jest o modelu hybrydowym – 2 dni zdalne, 3 dni w biurze. Zdaniem ekspertów, jest to dość dobry kompromis pomiędzy wygodą, a produktywnością.

Zobacz: Messenger bez Facebooka – czy da się z niego korzystać?

Google i Facebook nie będą zwalniały niezaszczepionych

Jest tylko jeden haczyk – każdy pracownik wracający do biura musi obowiązkowo być zaczepiony przeciwko COVID-19. Google zapowiedziało również, że w najbliższym czasie ta polityka obejmie ich wszystkie biura i kampusy, również te poza USA. Oczywiście, o ile szczepionki będą dobrze dostępne w tym rejonie.

Nie do końca wiadomo, co z pracownikami, którzy nie będą chcieli się zaszczepić. Zarówno Facebook jak i Google zapowiedziały, że stworzą specjalny system, w którym dopasują ich pracę i lokalizację zależnie od warunków. Głównie chodzi tutaj o to, że jedna niezaszczepiona osoba, na cały zaszczepiony dział nie jest już aż tak dużym problemem pod kątem epidemiologicznym.

Osoby, które z dowolnych powodów zdecydują się nie szczepić, nie mają więc przed sobą żadnego widma zwolnienia z firmy. Niemniej, być może będą musieli liczyć się z relokacją.

Zobacz też:
Google pobiło absolutny rekord zysków w zeszłym kwartale
Donald Trump pozywa Twittera Facebooka i Google
Joe Biden: Facebook “nie zabija ludzi”, ale dezinformacje są szkodliwe