• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Sony ogłosiło bardzo niespodziewane partnerstwo. Stworzą swoje samochody elektryczne razem z Hondą!

Niecały miesiąc temu, mogliśmy natknąć się na bardzo ciekawy komunikat. Sony planuje wejść na rynek samochodów elektrycznych. Zgodnie z plotkami, pierwsze modele miały trafić na ulicę w okolicach końcówki 2024 roku. Źródła były bardzo wiarygodne, a chwilę później firma oficjalnie potwierdziła tę informację.

Jak się okazuje, cały plan ruszył bardzo mocno do przodu. Tak jak mogliśmy się jednak tego spodziewać, Sony nie będzie tworzyć samochodów elektrycznych w pełni samodzielnie. Ciężko zresztą tego po nich jakkolwiek oczekiwać – nie mają ani fabryk, ani doświadczenia w tej kwestii. Wiemy już natomiast kto im pomoże.

Sprawdź: Mój Elektryk – najciekawsze samochody elektryczne z dopłatą

Sony nawiązało partnerstwo z Hondą, która zajmie się zaprojektowaniem i produkcją samych samochodów. Na barkach drugiej firmy będzie za to spoczywało zaprojektowanie wszystkich systemów, sensorów i całego oprogramowania. W dzisiejszych czasach, obie te funkcje są tak naprawdę już równie ważne.

CEO Hondy wydał też stosunkowo krótkie oświadczenie na ten temat.

Chociaż Sony i Honda to firmy, które łączy wiele podobieństw historycznych i kulturowych, nasze obszary technologicznej ekspertyzy są bardzo różne. Dlatego uważam, że ta współpraca, który łączy mocne strony naszych dwóch firm, oferuje ogromne możliwości dla przyszłości mobilności

Pierwsze samochody elektryczne z tej współpracy powinny trafić do klientów już w 2025. Oznacza to, że zapewne za rok powinniśmy poznać pierwsze szczegóły na ich temat. Jakby nie patrzeć, zapowiada się bardzo ciekawie!

Zobacz też:
Sony prezentuje pierwszy telewizor z matrycą QD-OLED
Sony wchodzi na rynek samochodów elektrycznych
Honda Sensing Elite to pierwszy prawdziwy autopilot na rynku

Oceń ten post