• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Lubicie przetestować grę zanim ją kupicie? To świetnie się składa, Sony wymusi na deweloperach udostępnianie przynajmniej 2-godzinnych wersji demo.

Sony wielkimi krokami szykuje się już na premierę swojej nowej usługi PlayStation Plus. Oczywiście, mowa tutaj o usłudze abonamentowej, mającej konkurować bezpośrednio z Xbox Game Pass. Zgodnie z zapowiedziami, trafi ona do nas już 22 czerwca, a do wyboru będziemy mieli aż 3 różne plany. Niestety, nie znamy jeszcze oficjalnych polskich cen.

Na spore zmiany muszą szykować się nie tylko użytkownicy, ale również twórcy gier. Sony ogłosiło, że wprowadza zupełnie nową zasadę. Każda gra kosztująca więcej niż 34 dolary będzie musiała mieć udostępnioną za darmo wersję demo, pozwalającą na przynajmniej 2 godziny rozgrywki. Oczywiście, próbne wersje będą dostępne w ramach abonamentu.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele

Sony zależy też na tym, żeby wersja demo była po prostu pełnoprawną grą, z nałożonym limitem czasowym. Jeśli twórcy będą chcieli wypuścić w ramach tego specjalnie przygotowane, pełnoprawne w rozumieniu tego słowa demo, to będą musieli najpierw uzyskać oficjalną akceptację od firmy.

Ciężko nie zauważyć, że dla graczy to doskonała wręcz wiadomość! Każdemu zdarzyło się chyba kupić doskonale reklamowaną grę i przeżyć spore rozczarowanie. A nie każdy ma czas na sprawdzanie recenzji i filmów z rozgrywki. Dokładnie ten sam system z powodzeniem stosuje od dawna Steam, który pozwala na zwrot każdego tytułu, w który graliśmy mniej niż dwie godziny.

Zobacz też:
PlayStation Plus – Sony prezentuje swojego Game Passa
PS5 Pro – nowa konsola od Sony zadebiutuje już w 2023?
Sony prezentuje pierwszy telewizor z matrycą QD-OLED

Oceń ten post