• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Ile kosztuje zrobienie dobrej gry komputerowej? To zależy, ale Star Citizen zebrał już pół miliarda dolarów, a daty premiery wciąż nie znamy.

Kojarzycie grę Star Citizen? To niezwykle ambitny, zapowiadany od wielu lat projekt. Domyślnie, ma to być największa gra typu open-world dziejąca się w kosmosie. Możemy wcielić się w niemal dowolną rolę – kupca, przemytnika, górnika, podróżnika, policjanta, łowcy nagród i wiele wiele innych. Oczywiście, gra będzie tytułem MMORPG, bawić będziemy się z innymi graczami i wspólnie z nimi stworzymy całe społeczeństwo, system handlu czy nawet mikrogospodarkę.

Brzmi naprawdę nieźle i kusząco, prawda? Nic zatem dziwnego, że kiedy twórcy Star Citizen ogłosili zbiórkę na powstanie gry, to zainteresowane osoby rzuciły się, aby wspomóc ich kilkoma dolarami. Cały problem w tym, że działo się to w 2012 roku. Tymczasem wciąż nie znamy daty premiery, a EA zdążyło wydać w międzyczasie 9 gier z serii FIFA.

Sprawdź: Mysz gamingowa – najlepsze modele

Najciekawsze jest jednak to, ile zebrał już Star Citizen. Kilka dni temu zbiórka przekroczyła magiczną kwotę pół miliarda dolarów. Mogłoby się wydawać, że to budżet, który pozwoli stworzyć nawet nie jedną grę klasy AAA. Dość drogi Cyberpunk 2077 kosztował zaledwie 567 milionów.

Oczywiście, Star Citizen jest już od dawna dostępny dla graczy. Problem w tym, że to wciąż bardzo niedopracowana wersja alfa, która raczej nie czaruje nas swoimi możliwościami. Nic nie zapowiada się również na to, żeby ten stan miał się wkrótce zmienić. Cóż, być może twórcy czekają na okrągły miliard.

Zobacz też:
GTA 6 – pierwsze screeny i krótki gameplay wyciekły do sieci
Call of Duty Modern Warfare 2: gra będzie wymagała naszego numeru telefonu
iBOX Aurora K-5 – testujemy budżetową klawiaturę mechaniczną

Oceń ten post