• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Xbox Game Pass nareszcie doczekał się konkurencji. Sony zaprezentowało subskrypcje PlayStation Plus. Będzie hit czy wielkie rozczarowanie?

Ciężko nie zauważyć, że na rynku konsolowym, Microsoft dość mocno odjechał ostatnio Sony. Ich produkty okazały się znacznie bardziej konkurencyjne, a stopniowe odchodzenie od tradycyjnego modelu dystrybucji zwyczajnie opłacalne. Wygląda jednak na to, że Sony nie planuje zbyt długo pozostać w tyle. Zaprezentowali właśnie swój nowy abonament – PlayStation Plus.

Tak naprawdę, dostaniemy jednak aż 4 różne usługi. Różnią się one oczywiście możliwościami, zawartością i ceną. Podstawowy z nich to PlayStation Plus Essential. Tak naprawdę, jest to po prostu zwykły PS Plus po rebrandingu. Mamy możliwość grania po sieci, dwie gry do pobrania na miesiąc i możliwość zapisu w chmurze. Zapłacimy za niego 37 zł za miesiąc lub 240 zł za rok.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele

Kolejno do wyboru mamy też PlayStation Plus Extra, w którym dodatkowo otrzymamy dostęp do katalogu ponad 400 gier na PS4 i PS5. Za miesiąc takiej przyjemności zapłacimy 14 euro. Najbardziej wymagający gracze mogą skorzystać za to z planu Premium. Niestety, nie trafi on na polski rynek, więc nie musimy nawet zaprzątać sobie nim głowy.

Zamiast niego otrzymamy za to plan Deluxe, zawierający wszystkie pozostałe benefity oraz dostęp do tytułów z PlayStation 1, 2 i 3 oraz PSP. To doskonała pozycja dla fanów gier retro. Niestety, nie znamy jeszcze jego ceny.

PlayStation Plus trafi najpierw na rynek azjatycki, gdzie zadebiutuje już w czerwcu. Niedługo potem trafi jednak do Ameryki i Europy.

Zobacz też:
PS5 Pro – nowa konsola od Sony zadebiutuje już w 2023?
Sony reaguje na przejęcie Activision – mają olbrzymi problem
Xbox Keystone – Microsoft szykuje nową konsolę?

Oceń ten post