• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

O tym, że Sony pracuje nad nowymi goglami VT wiedzieliśmy już od dawna. Tym razem, zaprezentowali niemal wszystkie szczegóły o nadchodzących PSVR.

Oczywiście, informacja nie była w 100% publiczna. Sony pochwaliło się nadchodzącymi PSVR 2 na Developer Summit, czyli spotkaniu dla developerów za zamkniętymi drzwiami. Na szczęście, znaczna część specyfikacji wyciekła też do nieco szerszego grona, co prawda jeszcze nie oficjalnie.

Jak na razie, wiemy tyle, że nowe PSVR będą oferowały nam aż 110 stopniowy kąt widzenia, to aż o 10 stopni więcej niż poprzednia generacja. Aby zapewnić nam idealny obraz, wykorzystają też technologię śledzenia ruchu oczu. Dzięki niej, obraz będzie renderowany w najlepszej jakości tylko tam, gdzie akurat patrzymy, pozostałe fragmenty będą w nieco gorszej jakości. Ale cóż, tego i tak nie zobaczymy, prawda?

Zobacz: Najlepsze gogle VR – ranking

Jeśli chodzi o sam wyświetlacz, to tutaj też jest naprawdę ciekawie. W środku znajdziemy dwa ekrany OLED o rozdzielczości 2000 x 2040. Mówimy więc w sumie o rozdzielczości 4K. Sony zapowiedziało też, że nowe gogle PSRV 2 będą z pewnością wspierały nachodzące gry klasy AAA.

Kolejna ciekawa informacja, to same kontrolery. Sony stworzyło naprawdę zaawansowane urządzenia – będą w stanie wykryć kiedy je trzymamy oraz to jak daleko znajdują się nasze palce. Otwiera to drogę wszystkim projektantom gier w VR na znacznie lepsze możliwości manipulowania przedmiotami.

Niestety, nie znamy jeszcze najważniejszego szczegółu, czyli daty premiery. Sony zapowiedziało jednak, że nowe PSVR 2 wyjdą najwcześniej latem 2022.

Zobacz też:
Gogle VR Oculus Quest zaczną wyświetlać reklamy. Podziękuj Facebookowi
Acer zaprezentował SpatialLabs – obraz 3D bez zestawu VR
Gogle VR od Apple będą ważyły mniej niż nowy iPhone!

Oceń ten post