Dlaczego Sony chce wprowadzić sztuczna inteligencję, która gra za gracza? AI rozwija się w szybkim tempie i Sony również zamierza jeszcze bardziej postawić na wszelkiego rodzaju algorytmy i automatyzację. Firma zarejestrowała ostatnio nietypowy patent.

Serwis Segment Next podaje, że Sony zarejestrowało patent, który obejmuje m.in. wyszkolonego bota (postać komputerowa), zachowującego się jak gracz. AI analizuje zachowania gracza, jak również podejmowane przez niego decyzje. Następnie tworzy bota, który gra w taki sposób, jak dany gracz. W ten sposób możemy niejako wytrenować… swojego klona.

Tylko po co ktoś chciałby kupić grę czy konsolę PS5, aby później nie grać w te gry, tylko “zlecać” grę sztucznej inteligencji? Ponoć jest co najmniej kilka powodów.

Sprawdź: Giga internet

Dla przykładu, wyobraź sobie, że grasz w bardzo intensywną strzelankę i wiesz, że jeśli zginiesz, to będziesz musiał powtarzać dany poziom. Musisz jednak udać się do łazienki albo odebrać ważny telefon. Przełączasz więc tryb gry na “AI” i nagle sztuczna inteligencja przejmuje stery, grając za ciebie. Albo inny przypadek – masz bardzo dużo na głowie i nie masz czasu, aby przejść daną grę. Przeczytałeś jednak, że warto to zrobić, bo pod koniec są trzy niesamowicie zaprojektowane poziomy i chcesz je wypróbować. Zlecasz więc AI przejście gry do momentu, aż pojawią się wspomniane ostatnie plansze.

Różne, ciekawe zastosowania

Jeszcze inne zadanie: grindowanie, czyli proces polegający na wykonywaniu przez gracza powtarzalnych czynności w celu zdobycia danych korzyści. Dla przykładu chcesz uzbierać 50 000 dusz w Dark Souls, a to oznacza, że musisz przejść niektóre, te same etapy i zabić tych samych przeciwników kilkadziesiąt razy. Zlecasz to więc AI.

I ostatnie zastosowanie – sztuczna inteligencja wyręczy cię również w zadaniach, które okażą się za trudne. Jeśli uznasz, że czegoś nie jesteś w stanie przejść i nie masz już cierpliwości i czasu, aby pokonać jakiegoś Bossa, tu również będziesz mógł wyręczyć się sztuczną inteligencją. Jak więc widać, patent Sony zapowiada bardzo ciekawe rozwiązanie.

Nie ma na razie gwarancji, że wspomniane rozwiązanie faktycznie powstanie. Niemniej musimy docenić fakt, że Sony rozwija różne projekty, sprawdzając możliwości dostępnych technologii.

Zobacz też:
Jakie słuchawki do PS5? Lepiej nie te od Sony
Sony przyznaje się do błędu. Sklep dla PS3 i Vita nie zostanie usunięty

Źródło: Segment Next.com