• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Elon Musk nie zwalnia nawet na moment tempa, jeśli chodzi o rozwój Starlink. Już wkrótce, stanie się on pełnoprawnym Internetem mobilnym!

Starlink już teraz jest w stanie dostarczyć naprawdę szybki Internet do bardzo oddalonych od dużych ośrodków miejskich miejsc. Za jedyne 99 dolarów miesięcznie otrzymujemy prędkość około 100 Mb/s z opóźnieniem rzędu 20 sekund.

Oczywiście, cena jest dość wygórowana. Szczególnie, że za sam odbiornik zapłacimy jeszcze jednorazowo prawie 500 dolarów. Niemniej jednak – bardzo często wybór jest prosty: Starlink albo nic. Wtedy, cena robi się nawet całkiem atrakcyjna.

Zobacz: Komputer all-in-one – najlepsze modele

Elon Musk cały czas jednak bardzo intensywnie rozwija swoją usługę. Jak ogłosił niedawno, do końca tego roku Starlink będzie mógł działać jako prawdziwy Internet mobilny.

Czemu to tak trudne i jednocześnie ważne? Obiekty w ruchu wymagają znacznie lepszego pokrycia satelitami niż te stacjonarne. Poruszając się, co chwila znikamy przecież z zasięgu jednego nadajnika i pojawiamy się przy drugim. Jak na razie, Starlinków na niebie jest po prostu za mało, żeby być w stanie robić to płynnie.

Plan Muska zakłada, że w odbiorniki będą mogły być wyposażane ciężarówki i przyczepy kempingowe. Niestety, urządzenia są zbyt duże dla zwykłych samochodów. W przyszłości jednak, z pewnością będą mogły być nieco zminiaturyzowane.

Zdaniem założyciela firmy, z pewnością uda się zagęścić pokrycie satelitami do wymaganego poziomu jeszcze w tym roku. Jeśli jesteście ciekawi, ile z nich już lata na niebie, możecie podejrzeć ich lokalizację tutaj.

Zobacz też:
Jak dobry jest internet Starlink z satelitów SpaceX?
SpaceX wybuduje fabrykę Starlink. Czy cena ulegnie zmianie?
Facebook i Google połączą kablem Amerykę i Indonezję

Źródło: The Verge

Oceń ten post