• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

Comarch chce pokonać Allegro. Już wkrótce wystartują z własnym serwisem – wszystko.pl.

Powiedzieć, że rynek e-commerce jest w naszym kraju mocno zmonopolizowany to tak naprawdę jakby nic nie powiedzieć. Z szeroko używanych platform mamy tak naprawdę Allegro, Allegro oraz Allegro. Prywatni użytkownicy mogą liczyć jeszcze na szczęście na coraz skutecznie i mocniej podbijające rynek OLX. Tymczasem, wygląda na to, że może szykować się jeszcze jedna alternatywa.

Comarch od dwóch lat pracuje nad swoim własnym serwisem e-commerce o nazwie wszystko.pl. Całość miała ruszyć już na początku tego roku, ale najwidoczniej zaliczyli dość spore opóźnienie. Serwis zadebiutuje jednak jeszcze w tym miesiącu – konkretniej, 29 czerwca. Podobno, już teraz znajdziemy w nim ponad 100 tysięcy towarów, a w momencie premiery ma być ich ponad milion.

Jak podaje Janusz Filipiak, prezes Comarch, chcą wykorzystać głównie niezadowolenie sprzedawców korzystających z Allegro. Narzekają oni na coraz wyższe opłaty oraz fakt, że muszą konkurować też z samym sklepem Allegro. Amazon również wystawia z kolei coraz więcej własnych produktów, co utrudnia sprzedaż. Wszystko.pl ma tymczasem być całkowicie pozbawione opłat i prowizji i utrzymywać się tylko i wyłącznie z reklam.

No dobrze, na papierze brzmi to naprawdę nieźle. Problem w tym, że eBay też brzmiał nieźle, a miał nieporównywalnie większe zaplecze. Amazon też nie odniósł w Polsce spektakularnego sukcesu. Z jednej strony, naprawdę fajnie byłoby, gdyby ktoś złamał monopol Allegro. Problem w tym, że jakoś ciężko w to uwierzyć.

Zobacz też:
Allegro Smart nie pozwoli już na dzielenie abonamentu
Vinted – jak nie dać się oszukać? Najpopularniejsze oszustwa na które trzeba uważać
Agora przejmuje Eurozet – właściciela Radia ZET i Antyradia

Oceń ten post