• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 miesięcy temu

Elon Musk ma fatalną wiadomość dla klientów. Tesla Cybertruck zalicza kolejne opóźnienie. W dodatku naprawdę spore!

Tesla Cybertruck to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych samochodów na świecie. W końcu mówimy o nowym modelu od Tesli i to w dodatku pierwszym elektrycznym pickupie. Zainteresowanie nakręcają też coraz to nowsze funkcje, które ogłasza Elon Musk. Ot, chociażby tryb skręcania tylnymi kołami pozwalający na niesamowicie precyzyjne manewry.

Jak na razie, Cybertruck jest dostępny w przedsprzedaży i już teraz bije niezłe rekordy. Zdecydowało się na niego ponad 400 tysięcy klientów. To świetny wynik jak na samochód klasy raczej premium i to w dodatku dość innowacyjny. No i podkreślmy raz jeszcze, że to dopiero przedsprzedaż! Jest tylko jeden spory problem – produkcja nie ruszy w ogóle w 2022.

Sprawdź: “Mój Elektryk” – najciekawsze samochody elektryczne z dopłatą

Tak jest, dobrze słyszycie. Pierwsze modele Cybertrucka zostaną wyprodukowane dopiero w 2023. Tesla zmienia podobno niektóre funkcje i zmienia design całego projektu. Jak donoszą nieoficjalne źródła, presja ze strony konkurencji to główny powód takiej decyzji. Nic zresztą dziwnego, Ford F-150 Lightning wygląda naprawdę dobrze.

Warto dodać, że to kolejne już opóźnienie! Pierwotny plan zakładał, że Tesla Cybertruck będzie już od dawna obecna na ulicach. Cóż, wyszło jak wyszło. Pozostaje trzymać dość mocno kciuki, żeby 2023 okazał się w ogóle realny.

Co ciekawe, modele 3 i Y sprzedają się na tyle dobrze, że Tesla nie jest wcale zaniepokojona opóźnieniem. Tego samego nie mogą niestety powiedzieć klienci, którzy zamówili preordery.

Zobacz też:
Tesla Cybertruck otrzyma tryb manewrowania tylnymi kołami
Ford F-150 Lightning sprzedaje się świetnie. Jednak nie tak dobrze jak Tesla Cybertruck
Tesla będzie przyjmowała płatności w Dogecoinie

Oceń ten post