Ford F-150 Lightning jest już dostępny w przedsprzedaży i osiąga naprawdę rewelacyjne wyniki sprzedażowe. Tesla Cybertruck zostawia go jednak daleko w tyle.

Elektryczne pickupy to dalej bardzo nowy segment na rynku motoryzacyjnym. Na razie, pojawiły się tak naprawdę tylko dwa pierwsze modele – Tesla Cybertruck, która zapoczątkowała ten trend i Ford F-150 Lightning, który miał być jej bezpośrednią konkurencją. W dodatku, Ford startował ze świetnej pozycji, ich pickupy z serii F to jedne z najpopularniejszych samochodów w USA.

Zgodnie ze wszystkimi przewidywaniami, nowy model zaliczył naprawdę rewelacyjny start. W ciągu 3 tygodni, na zamówienie go w przedsprzedaży zdecydowało się aż 100 tysięcy Amerykanów. Biorąc pod uwagę, że elektryczne pickupy nie są jeszcze zbyt dobrze znane przez konsumentów, to wynik jest naprawdę świetny.

Zobacz: Dżipowate – terenowe auta na co dzień i na offroad – najciekawsze modele

No, przynajmniej, dopóki nie zestawimy go z konkurencją. Tesla Cybertruck w ciągu 5 dni od ogłoszenia przedsprzedaży została zamówiona przez ponad ćwierć miliona konsumentów. Z pewnością na ten wynik dość mocno wpłynęło to, że był to pierwszy elektryczny pickup na rynku, w dodatku od Tesli. Tak czy inaczej, przewaga jest tutaj naprawdę olbrzymia.

Warto tutaj jednak dodać, że równocześnie Ford sprzedał niemal milion tradycyjnych benzynowych modeli swoich pickupów z serii F. Firma miała lekkie problemy spowodowane pandemią COVID-19, ale ich wyniki finansowe są dalej niezwykle imponujące.

Pozostaje pytanie, kiedy pierwsze elektryczne pickupy trafią również na rynek europejski. Z pewnością jednak nie nastąpi to zbyt szybko, to wciąż niezbyt popularne typy samochodów w większości europejskich krajów.

Zobacz też:
Ford F-150 Lightning – czy Tesla musi się bać nowego modelu?
Ford, Honda i BMW muszą ograniczyć produkcję samochodów
Tesla Cybertruck już wkrótce – znamy kolejne szczegóły!