• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Tesla szuka pracowników w Polsce. Ile można zarobić w Gigafactory Berlin i jakich umiejętności poszukuje gigant motoryzacyjny?

Chociaż Tesla kojarzy się z nieco egzotyczną firmą zza wielkiej wody, to ich największa fabryka znajduje się raptem 150 kilometrów od polskiej granicy. To odległość, którą można tak naprawdę pokonywać codziennie do pracy, szczególnie jeśli dojeżdżamy tam niemieckimi autostradami. Gigant motoryzacyjny wciąż szuka więc pracowników, a już wkrótce zacznie szukać też w Polsce.

Jesienią tego roku odbędą się Targi Pracy w Netto Arenie w Szczecinie, na których ma pojawić się Tesla z ofertami dla Polaków z zachodnich rejonów kraju. Niestety na ten moment nie wiadomo kogo konkretnie będą szukać. Wiemy jednak, że Tesla wciąż zatrudnia inżynierów, programistów, techników-mechatroników oraz pracowników produkcyjnych.

Sprawdź: Jak podłączyć wideorejestrator samochodowy?

Oczywiście atutem ma być wygodny dojazd, własnym samochodem lub koleją i atrakcyjne wynagrodzenie. Niestety, praca zdalna nie wchodzi w grę na żadnym stanowisku, Tesla jest co do tego bardzo sceptycznie nastawiona. Ale cóż, inaczej nie mieli by raczej problemu z szukaniem pracowników, a mają dość spory.

Na jakie zarobki można liczyć w fabryce Tesli? Tego nie wiadomo, ale znana jest średnia na danym stanowisku. Z pewnością zależy to jednak od stażu pracy i doświadczenia. Programista może zarobić miesięcznie około 25 tysięcy złotych a inżynier około 28 tysięcy. Technik-mechatronik liczyć może na jakieś 15 tysięcy, a pracownik produkcyjny na 13 tysięcy. Kwoty są przed odliczeniem podatku, niemniej – to dość atrakcyjne wynagrodzenie.

Zobacz też:
Tesla zapowiada autopilota jeszcze w tym roku. Czy ktoś im wierzy?
Żabka Nano powstała w fabryce Tesli w Berlinie
Tesla obniża ceny ładowania elektryków. Powód? Prąd po prostu tanieje!

Oceń ten post