• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 miesięcy temu

Wygląda na to, że już zaraz koniec niepewności. Xiaomi pokaże w przyszłym miesiącu swoje elektryczne auto – Modena.

Od dawna wiadomo, że Xiaomi, czyli firma, która robi już tak naprawdę wszystko, chce wejść na rynek motoryzacyjny. Widzieliśmy już egzemplarze testowe na ulicach i słyszeliśmy liczne plotki. Jak się okazuje, auto jest znacznie bliżej niż przypuszczaliśmy. Premiera odbędzie się najprawdopodobniej w ciągu miesiąca.

Xiaomi Modena, bo tak będzie nazywało się nowe auto jest już dawno w fazie ostatecznych testów, a fabryka produkuje już 50 zaawansowanych prototypów tygodniowo. Chiński gigant podkupił też wielu zasłużonych pracowników firm takich jak Mercedes czy Tesla.

Sprawdź: Jak usunąć rysy z lakieru samochodowego?

Co wiemy już o Xiaomi Modena? Przede wszystkim, otrzymamy potrójny akumulator o pojemności 101 kWh, co pozwoli samochodowi na przejechanie 800 km na jednym ładowaniu w warunkach idealnych. To świetny wynik! Ogniwo ma gęstość energetyczną 157 Wh/kg, ładuje się prądem stałym 800 V i waży 642 kilogramy. Modena będzie dość sporym sedanem, waga jest w pełni uzasadniona.

Dodatkowo, będzie to pojazd naprawdę estetyczny. Mamy duże reflektory led, licowane klamki i co najważniejsze, gigantyczny panoramiczny szklany dach. Włosko brzmiąca nazwa, przeszklony dach i dobre wykończenie od razu sugerują produkt premium. Nie sugeruje tego natomiast cena, która ma wynieść około 120 tysięcy złotych (w przeliczeniu). Oczywiście, przynajmniej na razie, nie mamy raczej co liczyć na dystrybucję europejską. Motoryzacja to trudniejszy rynek do podbicia niż smartfony.

Zobacz też:
Xiaomi 13T i 13T Pro bez żadnych tajemnic – będzie hit?
Lamborghini nie sprzeda już więcej samochodów spalinowych
Tesla Model Y to najpopularniejszy samochód na świecie! Elektryki górą?

Oceń ten post