• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Razer zaprezentował zupełnie nową klawiaturę. Pro Type Ultra to pierwsza w ich ofercie całkowicie cicha klawiatura mechaniczna!

Bez wątpienia, klawiatury mechaniczne to niesamowicie wygodne urządzenia. Każdy gracz docenia ich znacznie lepszą trwałość i błyskawiczny wręcz czas reakcji. Wiele osób piszących dużo na komputerze ceni je sobie za to, za wygodę i lekkie podobieństwo do pisania na maszynie. W dużym skrócie – to rewelacyjny wybór dla każdego, jedynie nieco drogi.

Niestety, klawiatura mechaniczna ma jedną dość sporą wadę. To bardzo głośne urządzenia! Przełączniki mechaniczne wydają z siebie bardzo charakterystyczne klikanie przy każdym uderzeniu w klawisz. Nawet jeśli nam to zbytnio nie przeszkadza, to możemy stać się dość szybko uciążliwi dla otoczenia. Wyobraźcie sobie 15 takich urządzeń pracujących naraz w biurze…

Zobacz: Tania klawiatura mechaniczna – najlepsze modele

Na szczęście, Razer również dostrzegł ten problem. Ich najnowsza klawiatura mechaniczna Pro Type Ultra jest niemal całkowicie bezgłośna. Oczywiście, udało się przy tym zachować wszystkie inne właściwości „mechanika”!

Pro Type Ultra to klawiatura bezprzewodowa w standardowym formacie. Razer postawił tym razem na bardzo oszczędny i prosty design – całość jest po prostu szaro biała, zupełnie jak produkty Apple. Wyraźnie widać, że jest to produkt raczej do biura niż do gier komputerowych.

Przełączniki mechaniczne powinny zapewnić nam żywotność na poziomie aż 80 milionów kliknięć. To naprawdę świetny wynik jak na klawiaturę mechaniczną. Dodatkowo, bateria wystarczy na 214 godzin pracy. Premiera jeszcze w tym roku, a producent wycenił ją na 160 dolarów. Tanio nie jest, ale tragedii wcale nie ma.

Zobacz też:
Epomaker NT68 – klawiatura mechaniczna do Macbooka
FICIHP – klawiatura z własnym ekranem dotykowym
Smart maseczka Razer Zephyr trafiła już do sprzedaży

Oceń ten post