• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

Zalukaj.vip zostało zamknięte przez polskie władze. Właścicielom grozi nawet do kilku lat bezwzględnego więzienia.

Serwisy streamingowe, takie jak Netflix, HBO Max czy Disney+ są już w Polsce niesamowicie popularne i korzysta z nich większość internautów. Ciężko nie zauważyć, że ich dostępność przyczyniła się również bardzo korzystnie do spadku zainteresowania piractwem komputerowym. Po co pobierać film w wątpliwej jakości z internetu, skoro możemy obejrzeć go (i setki innych tytułów) za 20 złotych miesięcznie.

Niemniej, serwisów streamingowych jest sporo i nie każdy ma ochotę opłacać każdy z nich. Dokładnie z takiego powodu, serwisy z pirackimi treściami wciąż cieszą się sporą popularnością. Bez wątpienia najważniejszym z nich było oczywiście zalukaj.vip. No właśnie – było. Portal został już zamknięty przez polskie władze.

Sprawdź: Najlepsze platformy streamingowe – jaką warto wybrać?

Zalukaj.vip działało w sieci od 2020 roku, ale pierwsze wersje serwisu są znacznie starsze. Było przecież zalukaj.pl, zalukaj.to i wiele innych podobnie brzmiących nazw. Tym razem wygląda jednak na to, że to definitywny koniec całego serwisu. W listopadzie 2022 roku aresztowano mężczyznę odpowiedzialnego za obsługę techniczną całego serwisu. Teraz, aresztowano również 33-letniego właściciela.

Oczywiście, postawiono im zarzuty w oparciu o artykuł 116 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Właściciela oskarżono również o liczne inne oszustwa i tymczasowo aresztowano. Bardzo wątpliwe, żeby zalukaj.vip podniosło się po takim ciosie. Natura nie znosi jednak próżni i bardzo możliwe, że lada moment pojawią się zupełnie nowe, podobne serwisy.

Zobacz też:
Netflix z reklamami nie cieszy się popularnością wśród widzów
Ściągasz pirackie gry? Uważaj na malware
Hogwarts Legacy złamane. Gra jest wydajniejsza bez Denuvo

Oceń ten post