• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

TVP VOD wprowadziło właśnie bardzo kontrowersyjną funkcję. Za niektóre filmy będziemy musieli dodatkowo zapłacić!

Jak zapewne doskonale wiecie, TVP ma swoją własną platformę streamingową, czyli VOD. Możemy korzystać z niej na komputerach, urządzeniach mobilnych oraz na Smart TV. Nie oferuje nam ona możliwości oglądania tradycyjnych kanałów telewizyjnych. Zamiast tego, możemy po prostu oglądać filmy i seriale na żądanie – dokładnie tak jak w Netflixie czy HBO Max.

Oczywiście, TVP to telewizja publiczna utrzymująca się z naszych podatków. Siłą rzeczy, dostęp do platformy jest darmowy dla każdego, kto opłaca regularnie abonament radiowo-telewizyjny. Nie jest to co prawda zbyt szerokie grono użytkowników, ale ciężko nie zgodzić się z faktem, że to bardzo uczciwe podejście. W innym wypadku możemy też zapłacić po prostu 9,90 za miesiąc użytkowania.

Sprawdź: Najlepsze platformy streamingowe

W nowej sekcji w TVP VOD, czyli w „Kinowych hitach” musimy płacić jednak za każdy wybrany przez nas film, pomimo opłacania równocześnie abonamentu RTV. Za pojedynczą produkcję zapłacimy od 5 do 17 złotych za seans. Przypomnijmy tutaj, że wspomniany abonament RTV kosztuje 24,50 miesięcznie. To więcej niż dostęp do Disney+ czy HBO Max, a oferta jest nieporównywalnie uboższa.

Co gorsza, TVP VOD nie do końca zdążyło poprawnie wszystko zaimplementować. Na komputerze zobaczymy znacznie więcej tytułów niż na telewizorze. Z poziomu smart TV nie będziemy mogli również podpiąć karty płatniczej, aby wypożyczyć sobie dany tytuł. Tak czy inaczej, TVP zdecydowanie nie pokazało się tutaj z najlepszej strony.

Zobacz też:
Netflix tworzy 55 nowych gier i platformę do grania w chmurze
HBO Max już wkrótce zniknie z rynku – to koniec platformy
HBO Max wstrzymuje produkcję seriali w Europie

Oceń ten post