• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

Unreal Engine 5 wciąż nie zaprezentował nam wszystkich swoich możliwości. W nowym wideo, ciężko odróżnić go od rzeczywistości.

Wygląda na to, że Unreal Engine 5 może okazać się jeszcze większą rewolucją niż zakładano na początku. Lorenzo Drago, grafik 3D stworzył dość prostą animację dworca kolejowego wykorzystując właśnie ten silnik. Problem w tym, że gdybyśmy nie wiedzieli tego z góry, to raczej nikt nie przypuszczałby, że to animacja, a nie film. Całość jest po prostu doskonale fotorealistyczna.

Oczywiście, zaznaczmy na samym początku jedną rzecz. Mowa tutaj jedynie o animacji – podobny efekt będzie raczej bardzo ciężki do osiągnięcia w grach. Mało który komputer poradziłby sobie przecież z renderowaniem aż tak zaawansowanej grafiki. Niemniej, Unreal Engine 5 i tak to bardzo ułatwia, możemy spodziewać się więc, że przyszłe gry nowej generacji będą piękniejsze niż kiedykolwiek.

Sprawdź: Monitor gamingowy 4K – najlepsze modele

Oglądając film od Lorenzo Drago warto koniecznie zwrócić uwagę na pracę oświetlenia. To zasługa autorskiego zestawu narzędzi Epic Games o nazwie Lumen. Dzięki niemu, barwa światła jest naturalna a cienie i odbicia dokładnie takie jak w rzeczywistości. Niemniej, uczciwie należy dodać, że całość jest dość zasobożerna.

Czy właśnie tak będą wyglądały gry przyszłości? Cóż, na pewno. Pytanie tylko za ile lat. Jak na razie nie mamy co jednak liczyć na aż tak dokładny efekt. Niemniej, nie możemy doczekać się już pierwszych gier opartych na UE 5. Jedną z nich będzie nowa gra z serii Wiedźmin od CD Projekt.

Zobacz też:
Unreal Engine 5 – silnik, który odmieni branżę gier
Wiedźmin 4: CD Projekt zdradza, co przedstawia grafika
EpicGames prezentuje RealityScan – skaner 3D w telefonie

5/5 - (1 vote)