• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Valve wprowadziło nowy regulamin wyprzedaży na Steamie. To koniec z gigantycznymi promocjami sięgającymi nawet 99%!

Wszyscy wiemy doskonale, że wyprzedaże na Steamie to prawdziwe święto dla graczy. Valve organizuje je przynajmniej kilka razy do roku, a obniżki rzędu 50% to po prostu standard. Wygląda na to, że musimy szykować się jednak na kilka sporych zmian. Pod niektórymi względami są one bardzo przyjemne, pod innymi jednak nie do końca zrozumiałe.

Przede wszystkim, Valve wprowadziło widełki określające jak bardzo developer może przecenić swoją grę. Dobra wiadomość? Aby wyprzedaż była wyprzedażą musi zejść z ceny przynajmniej o 10%. To koniec gier przecenionych o 1% i kuszących nas zielonym znaczkiem przeceny. Ciężko się nie zgodzić, że faktycznie był to raczej nieuczciwy marketing.

Sprawdź: Monitor gamingowy 144 Hz – najlepsze modele

Niestety, developer nie będzie też mógł przecenić już gry o więcej niż 90%. Jaki jest powód takiej decyzji? Prawdę mówiąc nie mamy zielonego pojęcia! Trafienie zniżki 99% zawsze cieszyło graczy z całego świata. Niestety, nie będziemy mieli już takiej okazji.

Oprócz tego, Valve postanowiło ugryźć nieco temat wiecznie przecenionych gier. Mowa tutaj o tytułach, które praktycznie nigdy nie sprzedają się w swojej standardowej cenie, a zniżka obowiązuje niemal cały rok. Sprzedawca może obniżyć cenę maksymalnie na dwa tygodnie, a następnie musi sprzedawać grę w normalnej cenie przez 6 tygodni. Na szczęście nie dotyczy to specjalnie organizowanych wyprzedaży, takich jak chociażby słynne Summer Sale.

Zobacz też:
Steam Deck wydrukujesz sobie w domu dzięki plikom od Valve
Valve mówi zdecydowane nie NFT i kryptowalutom w grach
Steam Deck: samodzielna naprawa będzie całkiem prosta!

Oceń ten post