• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 dni temu

Niemożliwe stało się możliwe. Google nareszcie wprowadzi wsparcie dla osób leworęcznych do Wear OS.

Mogłoby się zdawać, że wsparcie dla osób leworęcznych to niesamowicie oczywista funkcja, szczególnie jeśli mówimy o zegarkach. Ciężko nie zauważyć, że w przeciwieństwie do smartfona, to na której ręce je nosimy ma naprawdę spore znaczenie. Tymczasem, Google od początku powstania ich systemu operacyjnego na zegarki radośnie ignorowało ten fakt.

Dla leworęcznych problem był wbrew pozorom całkiem spory. Cały interfejs był dość nieintuicyjny i mniej wygodny w użytkowaniu, jeśli nosiliśmy zegarek na „niestandardowej” ręce. Nie było to oczywiście coś, co całkowicie psuło produkt, niemniej z pewnością była to mocna wada.

Sprawdź: Najlepsze smartwatche – co warto wybrać?

Tymczasem, Google nareszcie przypomniało sobie, że leworęczni istnieją! Przedstawiciel firmy ogłosił, że w Wear OS 3 znajdziemy możliwość obrócenia interfejsu o 180 stopni. Ciężko stwierdzić co należy powiedzieć – w końcu, czy jakim cudem dopiero teraz?

Niestety, jak dość słusznie zauważyliście, nowa funkcja trafi tylko i wyłącznie do Wear OS 3. Jak na razie, trzecia wersja tego systemu jest dostępna tylko i wyłącznie na nielicznych i dość drogich modelach smartwatchy. Zgodnie z zapowiedzią Google, nie ma raczej szansy na taką aktualizację na starszych urządzeniach. A szkoda, wydaje się naprawdę banalnie wręcz prosta do realizacji.

Kiedy tryb dla leworęcznych trafi do Wear OS? Cóż, tego jak na razie nie wiemy, ale z pewnością stanie się to w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Jak twierdzi Google, wszystko jest już gotowe.

Zobacz też:
TikTok najczęściej odwiedzaną domeną – Google zdetronizowane
Google wypuści swojego smartwatcha już w 2022
Google i Samsung połączą Wear OS i Tizen w jeden system

Oceń ten post