• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Microsoft rozpoczął testy bardzo kontrowersyjnej funkcji. Eksplorator plików w systemie Windows 11 będzie mógł wyświetlać nam reklamy.

Wygląda na to, że Microsoft postanowił bardzo zdenerwować swoich klientów. Testerzy z programu Windows 11 Insider zgłaszają, że w systemie pojawiła się zupełnie nowa funkcja. Niestety, raczej nie oczekiwaliśmy czegoś takiego. Eksplorator plików będzie mógł wyświetlać nam reklamy! Tak jest, mówimy o domyślnym narzędziu, wbudowanym w każdy komputer z Windowsem.

Jak podają testerzy, reklamy będą pojawiały się nad listą folderów i plików – nie sposób będzie je przeoczyć. Jak na razie, dotyczą jednak tylko i wyłącznie własnych produktów Microsoftu, są więc dość sprytnie zakamuflowane jako sugestie techniczne czy poradniki. Sam ich format również przypomina wskazówkę systemową.

Sprawdź: Menedżer plików – co wybrać zamiast eksploratora plików?

Oczywiście, nie wiadomo, czy Microsoft wprowadzi tę funkcję na stałe. Windows 11 Insider to program służący tylko i wyłącznie do testowania nowych aktualizacji. Nie wszyscy testerzy widzą też reklamy w eksploratorze plików. Być może, są to więc bardzo delikatne testy i firma liczy na odzew, aby ocenić czy może wprowadzić je na stałe.

Reklamy można też oczywiście wyłączyć w opcjach systemu. Przynajmniej jak na razie. Na ten moment, nie zapowiada się więc, żeby Microsoft był w 100% przekonany do tego pomysłu. Jakby nie patrzeć, eksplorator plików nie jest wcale idealnym narzędziem i użytkownicy i tak często szukają zamienników. Reklamy tylko i wyłącznie przyspieszyłby ten proces. Niemniej, precedens jest bardzo niepokojący.

Zobacz też:
Windows 11 wprowadza irytujący znak wodny. Jak go usunąć?
Jak zainstalować Windows 11 na dysku M.2 NVMe?
Xbox Keystone – Microsoft szykuje nową konsolę?

Oceń ten post