• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

Nvidia nie zamierza rezygnować z klasyków. RTX 3060 nie zostanie zbyt szybko wycofane z produkcji.

Najnowsza generacja kart graficznych Nvidii, czyli RTX 4000 zadebiutowała już dawno temu i raczej powoli mówi się o już RTX 5000 albo przynajmniej odświeżonych wersjach. Tymczasem, wielu użytkowników wciąż korzysta ze znacznie starszych kart – nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, bo są przy okazji o wiele tańsze. Nvidia również zdaje sobie z tego sprawę i nie planuje zaniedbać najbardziej budżetowego segmentu swojej oferty.

A jaki jest obecnie najatrakcyjniejszy model z niskiej półki cenowej? Oczywiście jest to kultowe RTX 3060, czyli największy klasyk z poprzedniej generacji uwielbiany przez graczy na całym świecie. Obecnie możemy kupić go około 1400 złotych co sprawia, że stosunek jakości do ceny jest po prostu doskonały. Tymczasem, z obozu Nvidii płyną do nas doskonałe wieści.

Sprawdź: Używana karta graficzna – czy warto ją kupić?

Nvidia nie planuje zakończyć produkcji RTX 3060 w najbliższym czasie i wciąż zadbają o regularne dostawy pozwalające na zaspokojenie popytu. Stany magazynowe zostały już zabezpieczone na cały pierwszy kwartał 2024 i sytuacja nie ulegnie raczej zmianie przez cały nadchodzący rok. Przy okazji, celem Nvidii jest obniżenie ceny karty w wersji z 12 GB pamięci RAM do około 282 dolarów. Przy pomyślnych wiatrach mogą pojawić się w sklepach modele za około 1200, może nawet 1100 złotych co stanowić będzie znakomitą budżetową alternatywę do nieco drogiej serii RTX 4000.

Zobacz też:
RTX 4090 zakazane w Chinach – ceny lecą w górę
RTX 5000 – znamy pierwsze szczegóły o nowych kartach graficznych
Nvidia upamiętni kolejną kobietę ze świata nauki

Oceń ten post