• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Po długich testach, Xbox Cloud Gaming nareszcie trafi na wybrane urządzenia z systemem iOS. Jak na razie jednak, jedynie w wersji beta.

Microsoft już dawno temu przyznał, że ich zdaniem to właśnie chmura jest przyszłością branży gier komputerowych. Okazuje się, że kupno drogiego sprzętu jest nieopłacalne zarówno dla graczy jak i samej firmy. Tak naprawdę, kupując nowego Xboxa tracimy zarówno my jak i Microsoft. Nietrudno zauważyć, że nie ma to żadnego sensu.

Najnowszym priorytetem Microsoftu w kwestii rozwoju Xboxa jest po prostu rozgrywka w chmurze, nie wymagająca od graczy kupna czegokolwiek innego niż samego kontrolera. Wyraźnie potwierdzają to ich najnowsze działania. Xbox Cloud Gaming nareszcie wyszło z fazy zamkniętej, do otwartej bety.

Zobacz: Telewizor 65 cali – najlepsze modele

Oznacza to, że nową usługę mogą testować już wszyscy posiadacze Game Pass Ultimate. Wystarczy po prostu zalogować się na stronie xCloud i wybrać interesujące nas tytuły z naszej biblioteki. Na komputerach stacjonarnych musimy zrobić to z przeglądarki Edge lub Chrome. Na iOS jesteśmy ograniczeni tylko i wyłącznie do Safari.

Bardzo cieszy jeszcze jedna opcja – Xbox Cloud Gaming jest w pełni kompatybilne z kontrolerami Microsoftu. Możemy podłączyć je do naszego komputera za pomocą Bluetootha lub USB. Dokładnie tak jak w tradycyjnej konsoli!

Jak na razie, Xbox Cloud Gaming pozwala na stream maksymalnie w jakości 1080p i z częstotliwością 60 klatek na sekundę. Oczywiście, będzie to jednak zależało od szybkości naszego łącza internetowego. Microsoft zaleca minimalnie 100 Mbit/s.

Zobacz też:
Xbox Game Pass przeniesie się bezpośrednio na telewizory
Lodówka Xbox Mini Fridge trafi do sklepów w wakacje
Designed for Xbox – nowe monitory Philips, Asus i Acer

Oceń ten post