• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Microsoft opublikował nowe wyniki finansowe. Xbox Game Pass bije rekordy, ale zyski mimo to i tak spadły.

Znamy już wyniki za kolejny kwartał finansowy Microsoftu. Niestety, tradycyjnie firma nie podzieliła się z nami zbyt dokładnymi statystykami. Największą uwagę zwraca jednak to, że przychód z gier spadł o całe 13% w stosunku do poprzedniego kwartału. To dość duża zapaść, której raczej nie spodziewali się analitycy.

Niemniej, nie ma żadnego powodu do obaw. Wygląda na to, że mowa po prostu o pewnej restrukturyzacji źródła dochodów. Podczas gdy przychody z gier oraz ze sprzedaży Xboxów spadły, to Xbox Game Pass zaliczył rekordowy kwartał. Korzystało z niego aż 120 milionów użytkowników miesięcznie. To naprawdę doskonały wynik!

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – ranking

Microsoft przyznaje również, że wciąż inwestuje w rozwój Xbox Game Pass a głównym celem jest poszerzanie oferty gier. To oczywiście jedyne słuszne działanie, jeśli zależy im na pozyskiwaniu coraz to większej liczby graczy. Warto dodać również, że spadek zysków ze sprzedaży gier był dość naturalny i oczekiwany – w analogicznym okresie w poprzednik roku firma wydała Halo Infinite i Forza Horizon 5, tym razem zabrakło po prostu dużych premier.

Ogółem rzecz biorąc, Microsoft wygenerował 52,7 miliarda dolarów przychodu, co stanowi wzrost o 2% w stosunku do ubiegłego roku. Równocześnie jednak, zysk netto był o 12% mniejszy – stanowi on tylko 16,4 miliarda dolarów. Za największą część ich operacji odpowiada dział Intelligent Cloud, którzy przyniósł im aż 21,5 miliard dolarów.

Zobacz też:
Windows 10 – Microsoft zakończy już wkrótce sprzedaż
Microsoft wypuści pada do Xboxa z ekranem LCD?
Microsoft traci sprzedając Xboxy – znamy konkretne kwoty

Oceń ten post