• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Xiaomi 13 Pro zadebiutuje na rynku już za kilka miesięcy. Tymczasem, poznaliśmy nieco przecieków na temat jego specyfikacji.

Jeśli wierzyć plotkom i przeciekom, to Xiaomi 13 zadebiutuje już w listopadzie, albo na początku grudnia tego roku. Oczywiście, razem z nim zadebiutuje również wersja Pro, której część specyfikacji poznaliśmy dzięki nowemu przeciekowi. Jak na razie, nie jest on oczywiście w 100% potwierdzony, ale możemy uznać go mimo wszystko za względnie wiarygodny.

Przede wszystkim, Xiaomi 13 Pro pokazało się już na pierwszym zdjęciu. Samo to niestety zbyt wiele nam nie powie. Wiemy jedynie, że aparat selfie będzie umieszczony na środku ekranu w jego górnej części. Na szczęście, tajemniczy leaker od którego pochodzi zdjęciu umieścił na nim jeszcze część specyfikacji, wyświetlanej bezpośrednio na ekranie smartfona.

Zobacz: Smartfon do 1000 zł – najlepsze modele

Wynika z tego, że Xiaomi 13 Pro otrzyma 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 3,0 GHz. Na myśl może przychodzić więc tutaj tylko jeden model, czyli niezapowiedziany jeszcze Snapdragon 8 Gen 2 w podstawowej wersji. Prawdopodobnie to właśnie w tym smartfonie zobaczmy go po raz pierwszy. Wspierać będzie go 12 GB pamięci RAM i 3 GB pamięci wirtualnej.

Jeśli wierzyć innym przeciekom, to Xiaomi 13 Pro otrzyma ekran AMOLED o przekątnej 6,7-cala z częstotliwością odświeżania obrazu 120 Hz. Panel będzie oczywiście produkcji Samsunga. Jak na razie nie jest to jednak w pełni potwierdzona informacja, podobnie jak rzekomy akumulator 5000 mAh ładowany mocą 100 W.

Zobacz też:
Xiaomi chwali się swoim autopilotem Pilot Technology
Xiaomi zaprezentowało smart okulary Mijia Glasses Camera
Honor X40 – nowy idealny telefon ze średniej półki?

Oceń ten post