• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Grupa hakerska Lapsus$ znowu uderzyła. Uber oficjalnie potwierdził, że to oni dokonali ataku na ich serwery.

Pamiętacie jeszcze grupę hakerską Lapsus$? Na początku tego roku zasłynęli oni serią bardzo spektakularnych ataków na największych gigantów technologicznych na świecie. Ich ofiarami padli Microsoft, Samsung, T-Mobile i Nvidia. Oczywiście, nie da się przeprowadzić takiej operacji i nie zostać złapanym. Szybko okazało się, że genialny kolektyw hakerski składa się w całości z nastolatków. Najstarszy z nich miał zaledwie 21 lat!

Lider grupy został aresztowany w maju tego roku, ale jego tożsamość nie została podana do publicznej wiadomości ze względu na wiek. Możemy zatem przypuszczać, że dokładnie z tego powodu nie trafił on do więzienia. Wygląda na to, że jedna nauczka nie wystarczyła, aby powstrzymać go przed kolejnymi atakami.

Sprawdź: Darmowy antywirus – który program warto wybrać?

Okazuje się, że Lapsus$ są odpowiedzialni za włamanie się na serwery studia Rockstar i wykradnięcie materiałów z nadchodzącego GTA 6. To jednak nie wszystko, tydzień temu miał również miejsce gigantyczny atak na firmę Uber w wyniku którego nastąpił ogromny wyciek danych użytkowników. Obie firmy potwierdziły, że stoi za nimi dokładnie ta sama osoba, a Uber zidentyfikował hakerów właśnie jako grupę Lapsus$.

Co to oznacza? Po prostu tyle, że kolejny raz dwie gigantyczne firmy przegrały starcie z bardzo sprytnym 16-latkiem. Pozostaje tylko pytanie czy to, aby na pewno on, czy może jakiś sprytny naśladowca, który próbuje dorobić się na ich wcześniejszym sukcesie.

Zobacz też:
Lapsus$ – za grupą hakerów stał nastolatek z Wielkiej Brytanii?
Hakerzy przejęli konto na Twitterze brytyjskiego wojska
Bored Ape Yacht Club zhackowane – hakerzy ukradli cenne NFT

Oceń ten post