• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Xiaomi Mi Band 7 zadebiutuje oficjalnie dopiero jutro. Już teraz znamy jednak wszystkie jego najważniejsze szczegóły.

Smartbandy, czy też według innego nazewnictwa inteligentne opaski, cieszą się już olbrzymią popularnością. Bardzo ciężko nie zauważyć jednak, że król na tym rynku jest tylko i wyłącznie jeden i jest nim Xiaomi. Z niecierpliwością wyczekujemy więc ich kolejnego modelu – a wygląda na to, że jest na co czekać.

Na początku zaznaczmy jedno –  Xiaomi Mi Band 7 będzie raczej ewolucją a nie rewolucją. Sugeruje to zresztą już sam wygląd, nowa opaska jest praktycznie identyczna co jej 6 wersja. To zresztą dość logiczne, po co zmieniać coś co idealnie działa? Siłą smartbandów nie jest wcale ciekawy design, a maksymalna prostota i funkcjonalność.

Sprawdź: Jaki smartband – co warto wybrać?

Przejdźmy więc do rzeczy ważniejszych, czyli właśnie do wspomnianej funkcjonalności. Mi Band 7 zaoferuje nam ponad 100 różnych trybów sportowych, pomiar poziomu tlenu we krwi, czujnik pulsu, akcelerometr i monitor snu. Do tego mamy też pełne wsparcie dla NFC i asystenta głosowego Xiao AI. Z góry zaznaczamy jednak, że nie wiadomo jeszcze czy będzie on dostępny na naszym rynku.

Bardzo sporym ulepszeniem jest też akumulator o pojemności 180 mAh. Poprzedni model dysponował jedynie 125 mAh, różnica jest więc naprawdę spora. Niestety nie zabrakło też dość dużego rozczarowania – Mi Band 7 nie otrzyma bardzo oczekiwanego przez użytkowników modułu GPS. W zamian za to kupimy go w dość atrakcyjnej cenie – urządzenie będzie podobno nieco tańsze od poprzednika.

Zobacz też:
Xiaomi Redmi Curved Monitor – monitor gamingowy za 850 zł?
Xiaomi 12 Ultra – aparat wyprodukuje Leica!
Smartband – jaki wybrać? Przykładowe modele

Oceń ten post