• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

W obecnej sytuacji panującej na rynku elektronicznym, wybór urządzenia jakim jest smartband, może okazać się bardzo trudny. Nasz ranking ma na celu przybliżenie funkcji oferowanych przez inteligentne opaski, przedstawienie ich najważniejszych parametrów oraz zestawienie ze sobą pod tym względem.

W poprzednim artykule szczegółowo omówione zostały aspekty opasek, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu.

Jaki smartband kupić?

Poniżej znajdują się modele, które cieszą się niezwykle pozytywnymi opiniami użytkowników z całego świata oraz doskonale sprawdzą się w codziennym użytku. Niezależnie od tego, czy głównym przeznaczeniem opaski będzie monitorowanie treningu i jego postępów, analizowanie procesu snu, czy też przypominanie o ważnych spotkaniach i datach – wymienione w rankingu smartbandy spełnią wszystkie te zadania.

Na obrazku znajduje się smartband Honor Band 5i w kolorze czarnym.

Honor Band 5i

Jest to model z kolorowym ekranem AMOLED o przekątnej 0,95″, który bardzo wyraźnie wyświetla wszelkie niezbędne informacje i ustawienia nawet w pełnym słońcu.

Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą przycisku Home, umieszczonego u dołu ekranu.

Funkcja Intelligent Assistant powiadamia o przychodzących połączeniach, daje możliwość ich odrzucenia, a także informuje o wiadomościach SMS i e-mail. Ponadto do dyspozycji użytkownika dostępny jest inteligentny alarm i minutnik.

Opaska przez 24 godziny na dobę monitoruje tętno oraz informuje o sytuacjach, gdy jest ono zbyt wysokie.

Produkt posiada funkcję śledzenia poszczególnych faz snu. Co więcej, sporządza on raporty dotyczące poprawy jakości snu oraz stosuje przydatne sugestie.

Honor Band 5i jest kompatybilny z urządzeniami wyposażonymi zarówno w system Android, jak i  iOS. Wszystko to dzięki modułowi Bluetooth w wersji 4.2.

Warto wspomnieć, że urządzenie jest w pełni wodoodporne, co umożliwia korzystanie z niego podczas deszczu, ale również pod wodą.

Cena: 139 zł

Na zdjęciu przedstawiony został Smartband Xiaomi Mi Band 5 w kolorze czarnym.

Smartband Xiaomi Mi Band 5

Urządzenie posiada kolorowy ekran AMOLED, którego przekątna wynosi aż 1,1″. Dzięki temu wszelkie pożądane informacje są czytelne i widoczne.

Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest 11 trybów sportowych, w tym nawet skakanka, maszyna do wiosłowania czy też joga.

Atutem może okazać się również szeroka gama kolorystyczna opasek, która pozwala na doskonałe dopasowanie do danej osoby czy też stroju.

Mi Band 5 jest kompatybilny z urządzeniami z system Android oraz iOS, dzięki funkcji Bluetooth w wersji 5.0.

Należy wspomnieć również o bardzo wytrzymałej baterii, która umożliwia pracę opaski przez nawet 14 dni. Czas ładowania natomiast wynosi tylko 2 godziny.

Urządzenie jest w pełni wodoodporne, co umożliwia korzystanie z niego pod wodą oraz przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Produkt na bieżąco monitoruje przebieg aktywności fizycznej, poziom doświadczanego stresu oraz cykl menstruacyjny, co z pewnością doceni większość kobiet.

Co więcej, aplikacja Mi Fit codziennie podaje dane dotyczące zdrowia. Oferuje ona również sugestie poprawy swoich wyników. Ciekawą funkcją są także ćwiczenia oddechowe, mające na celu relaksację oraz wyciszenie.

Cena: 119,80 zł

Na zdjęciu znajduje się model Huami Amazfit BAND 5 w kolorze czarnym.

Huami Amazfit BAND 5

Sprzęt wyposażono w kolorowy ekran AMOLED o przekątnej 1,1″. Zmiana wszelkich wyświetlanych informacji odbywa się za pomocą dotykowego panelu umieszczonego w dole ekranu.

Produkt jest w pełni wodoodporny, a maksymalna głębokość, na którą można go ze sobą zabrać, wynosi 50 metrów.

Amazfit BAND 5 jest kompatybilny zarówno z urządzeniami opartymi o system Android, jak i  iOS. Umożliwia to funkcja Bluetooth w wersji 5.0.

Należy wspomnieć o baterii, która według zapewnień producenta, nie wymaga ładowania nawet przez 15 dni.

Do ciekawszych funkcji opaski należą:

  • Monitorowanie pracy serca,
  • Pedometr,
  • Pomoc w osiąganiu osobistych celów (na przykład ilość kroków do przejścia w ciągu dnia),
  • Monitorowanie jakości snu i przespanych w ciągu nocy godzin,
  • Akcelerometr,
  • Żyroskop.

Dla wielu użytkowników przydatny może okazać się wbudowany pulsoksymetr, który na bieżąco sprawdza ciśnienie cząstkowe tlenu we krwi, tym samym informując o wszelkich możliwych zagrożeniach.

Urządzenie wyświetla również informacje pogodowe, powiadomienia z kalendarza oraz ustawione alarmy.

Cena: 159,00 zł

Na zdjęciu znajduje się smartband Garett Women Diana w kolorze czarnym ze złotymi elementami.

Smartband Garett Women Diana

Jest to produkt dedykowany kobietom – charakteryzuje go delikatna budowa o węższej opasce oraz, w tym akurat przypadku, złote wstawki.

Urządzenie posiada certyfikat ochrony IP67, dzięki czemu bez obaw można je zanurzyć w wodzie oraz korzystać z niego przy gorszych warunkach pogodowych.

Sprzęt na bieżąco monitoruje tętno użytkownika, po czym wszelkie informacje przesyła do smartfona, tym samym dając sugestie dotyczące poprawy wyników.

Funkcją, która zasługuje na uwagę, jest przypominanie o braku wystarczającej aktywności. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które prowadzą raczej siedzący tryb życia, ale chcą zachować dobrą formę oraz zdrowie.

Do dyspozycji jest również krokomierz, licznik kalorii oraz monitor snu, który na bieżąco analizuje ten proces. Co więcej, mobilna aplikacja dostępna w sklepach Google Play i App Store, po analizie wysyła dedykowane informacje dotyczące możliwości zwiększenia swojej efektywności.

Dużym udogodnieniem może okazać się również funkcja, która pozwala na zwalnianie migawki aparatu w smartfonie za pomocą inteligentnej opaski. Możliwe jest również kontrolowanie muzyki w dowolnym miejscu i czasie, za pomocą jednego kliknięcia.

Cena: 279,00 zł

Na obrazku znajduje się model Samsung Galaxy Fit-e SM-R375 w kolorze czarnym.

Samsung Galaxy Fit-e SM-R375

Jest to niezwykle lekki i wygodny model, który występuje w trzech różnych kolorach: czarnym, białym oraz żółtym. Do wyboru użytkownika dostępnych jest również wiele różnych tarcz, które w dowolnym momencie można zmieniać.

W pełni naładowana bateria umożliwia działanie przez maksymalnie tydzień bez konieczności podłączenia do zasilania.

Urządzenie na bieżąco wykrywa i monitoruje aktywność fizyczną, wysyłając przy tym motywacyjne powiadomienia.

Pomiar tętna odbywa się całodobowo, co dla wielu osób może być sporym udogodnieniem.

Przydatną funkcją okazuje się również monitorowanie poszczególnych faz snu oraz czasu ich trwania. Na podstawie analizy tych parametrów, sprzęt sugeruje w jaki sposób możliwa jest poprawa jakości snu.

Opaska synchronizuje się ze smartfonem poprzez Bluetooth w wersji 5.0, tym samym umożliwiając wyświetlanie powiadomień o połączeniach czy też wiadomościach SMS oraz alarmach. Co ważne, Galaxy Fit jest w pełni kompatybilny zarówno z systemem operacyjnym iOS, jak i Android.

Producent zapewnia wodoodporność na poziomie 5ATM oraz wytrzymałość zgodną z wojskową normą MIL-STD 810G, stosowaną przez Departament Obrony USA.

Cena: 119,00 zł

 

Sprawdź również: Jaki smartwatch wybrać w 2022 roku? Przykładowe modele

Oceń ten post