• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Żabka zaprezentowała zupełnie nowe urządzenie. W pierwszym sklepie stanął już robot przygotowujący ciepłe hot-dogi.

Wygląda na to, że Żabka postanowiła iść z duchem czasu. Już jakiś czas temu otworzyli pierwsze sklepy spod szyldu Nano. To nie tylko całkowicie bezobsługowe lokalizacje, ale w dodatku nie musimy w nich nawet niczego skanować ani płacić przy kasie. Jak to wszystko działa?

Sama technologia jest dosyć prosta. Wchodząc do sklepu skanujemy naszą aplikację, połączoną z kartą płatniczą. Następnie, każdy nasz krok w sklepie jest śledzony przez olbrzymią liczbę kamer. Rejestrują one fakt wzięcia przez nas towaru z półki i dopisują go na nasze konto. Po skończeniu zakupów możemy po prostu wyjść, a odpowiednia kwota zostanie ściągnięta z naszej karty.

Sprawdź: Urządzenie do hot-dogów – co warto kupić?

Jak zapewne jednak widzicie, są pewne ograniczenia. Żabka Nano nie może niestety sprzedawać alkoholu i papierosów oraz przygotowywać nam ciepłych posiłków czy kawy. No, chyba że do gry wejdą prawdziwe roboty. Dokładnie tak stało się w pierwszym sklepie przy ulicy Dobrej w Warszawie.

Jeśli mamy ochotę na hot-doga, to przygotuje go dla nas całkowicie samodzielny robot Robbie. Jego mechaniczne ramię potrafi wyjąć bułkę z lodówki, wstawić ją do opiekacza, a następnie zalać sosem i włożyć do niej parówkę prosto z grilla. Jedyny czego potrzebuje do pracy do regularnych dostaw składników.

Oczywiście, Robbie to raczej jak na razie tylko ciekawostka, a nie przyszłość wszystkich sklepów Żabka. Niemniej, faktycznie bardzo ciekawa!

Zobacz też:
Meta planuje otwarcie swoich pierwszych fizycznych sklepów
LG będzie sprzedawało iPhone’y w swoich sklepach?
Amazon zapłaci sto dolarów za klucze do naszego domu

Oceń ten post