Powszechnie przyjęło się uznawać, że istnieją cztery rodzaje treści, które możemy wyświetlać na projektorze: dane (np. arkusze kalkulacyjne), gry, zdjęcia i filmy. Każdy typ projektora może oczywiście obsługiwać wszystkie rodzaje, ale jeśli to np. projektor do gier, jego mocną stroną będą z pewnością gry.
Jeśli decydujesz się na projektor do domu, zacznij od tego, aby zdecydować jakie treści chcesz na nim wyświetlać. Co będziesz oglądać najczęściej? Czy będą to filmy? Gry? A może niemal codziennie będziesz używał go do prezentowania wykresów, raportów i prezentacji PowerPoint? Odpowiedź sobie na te pytania, a już to pozwoli Ci zawęzić wybór projektorów i część modeli z miejsca odrzucisz.
Jak wybrać jednak idealny projektor do domu? Odpowiedzią na to pytanie jest poniższy poradnik.
Spis treści
- 1 Projektor do domu: rozdzielczość i mobilność
- 2 Laser, lampa czy LED – która technologia lepsza?
- 3 Projektor do domu: DLP, LCD czy LCoS
- 4 Funkcje warte uwagi
- 5 Najlepsze projektory do domu – ranking [TOP 13]
- 5.1 Projektor do domu Epson EH-LS500W
- 5.2 Epson EH-TW7000
- 5.3 Projektor do domu Optoma CinemaX D2
- 5.4 Samsung The Freestyle SP-LSP3BL
- 5.5 Projektor do domu Xiaomi Mi 4K Laser
- 5.6 Epson EB-FH52
- 5.7 Projektor do domu Optoma Gt1080E
- 5.8 Epson EB-FH06
- 5.9 Projektor do domu Epson CO-FH02
- 5.10 Optoma UHD55
- 5.11 Projektor do domu Xiaomi Mi Smart Compact
- 5.12 Overmax Multipic 5.1
- 5.13 Projektor do domu Wanbo T6Max
Projektor do domu: rozdzielczość i mobilność
Przed zakupem projektora zdecydowanie warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań, które omówione zostały poniżej.
1. Czy będziesz go przenosił?
Projektor domowy nie musi znajdować się wyłącznie w domu. Na rynku znajdziesz wiele przenośnych projektorów, które możesz zabierać ze sobą np. na urlop, aby mieć dostęp do ulubionych filmów na dużym ekranie. Wyjątkiem są tutaj jednak projektory do kina domowego – są na ogół dość ciężkie i duże. Takie modele radzimy instalować na stałe w jednym miejscu.
Z kolei projektory gamingowe można najczęściej łatwo przenieść i zabrać na LAN party, natomiast mikro i pico projektory to, rzecz jasna, sprzęty skonstruowane z myślą o ich przenoszeniu. Nie oferują jednak najwyższej jakości obrazu. Nadają się do oglądania filmów dla mniej wymagających użytkowników, a najczęściej są używane do wyświetlania prezentacji na spotkaniach biznesowych.
2. Czy wystarczy Full HD?
A co z rozdzielczością obrazu? Najlepiej byłoby, gdybyś kupił projektor oferujący taką rozdzielczość, w jakiej najczęściej oglądasz treści. Jeśli np. najwięcej filmów masz na Blu-ray i w jakości Full HD, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na projektor Full HD. Jeśli jednak korzystasz z filmów w gorszej jakości, albo grasz w wiele gier na laptopie i nie uruchamiasz ich w trybie Full HD, możesz rozważyć np. zakup projektora pracującego w rozdzielczości 1280 x 720 lub 1280 x 800. Obecnie najczęściej sprzedawane są jednak modele Full HD.
W przypadku projektora do zadań biznesowych i np. dla często podróżującego handlowca, często wystarczy sprzęt oferujący rozdzielczość 1024 x 768 lub 800 x 600. Ta druga to jednak absolutne minimum.
3. Jaka powinna być jasność?
Jasność to kolejny ważny parametr przy wyborze sprzętu takiego jak projektor do domu. Modele konsumenckie oferują jasność od ok. 100 lumenów w przypadku urządzeń pico, po kilka tysięcy w modelach do kina domowego. Kiedy kupujesz projektor, jasność ma bardzo duże znaczenie i powinieneś uwzględnić dwie rzeczy: rozmiar obrazu, jaki chcesz uzyskać, oraz oświetlenie panujące w pomieszczeniu, gdzie znajdzie się projektor. Jeżeli w pomieszczeniu jest bardzo jasno i chcesz używać projektora w ciągu dnia – im wyższa jasność, tym lepiej. To samo dotyczy obrazu – im większy, tym większa jasność jest potrzebna do uzyskania dobrej czytelności.
Do jasnych pomieszczeń i wtedy, gdy chcesz uzyskać duży obraz, wybierz projektor oferujący jasność co najmniej 2000 lumenów. Dobrej klasy projektory do kina domowego oferują zwykle ok. 2500 lumenów.
Laser, lampa czy LED – która technologia lepsza?
Projektory tworzą osobno światło i obraz. Nowoczesne projektory wykorzystują jedną z trzech technologii jako źródło światła: diody LED, lasery i lampy UHP (Ultra High Pressure).
Lampy to najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w projektorach, które de facto okazuje się żarówkami o bardzo dużej mocy. Są one w stanie wytworzyć dużo świata i mają tę zaletę, że są dość niedrogie. Wada to jednak degradacja – projektor z lampą nigdy nie będzie tak samo jasny, jak przy pierwszym użyciu, dopóki nie wymienisz lampy na nową. Proces starzenia jest powolny, ale stały. Niektóre lampy, zależnie od trybu pracy, mogą wytrzymać ok. 10 – 15 tys. godzin, zanim będzie trzeba je wymienić. Jeśli więc korzystasz z projektora np. w nocy i używasz go przez cztery godziny, lampa wystarczy nawet na 10 lat.
Lasery/LED to nowsze konstrukcje, które wykorzystują inne źródło światła niż lampy. Zarówno laser, jak i diody LED są zdecydowanie chłodniejsze niż tradycyjne lampy, a zasada ich działania jest zbliżona. Po pierwsze, są o wiele bardziej wydajne niż lampy UHP, ale są też droższe. Dla przykładu, projektor kosztujący 3500 zł, który opiera się na lampie, będzie oferował jaśniejszy obraz niż ten z laserem/LED, który jest dostępny w tej samej cenie. Wszystko sprowadza się do tego, że lasery/LED mają o wiele większą żywotność, więc trzeba będzie je o wiele rzadziej wymieniać – a raczej wcale. Często mogą bowiem wystarczyć na ok. 30 tys. godz. Polecamy projektory z tymi źródłami światła wtedy, gdy chcesz używać danego sprzętu bardzo często i przez długie godziny – czyli wtedy, gdy wiesz, że tradycyjna lampa zużyje się dość szybko i trzeba będzie ją często wymieniać. Wówczas opcja z laserem/LED będzie najbardziej opłacalną inwestycją.
Projektor do domu: DLP, LCD czy LCoS
Źródło światła to jedno, natomiast układ, który przetwarza światło na rzeczywisty obraz – drugie. W tym zakresie znajdziesz trzy typy technologii: DLP, LCD oraz LCoS. Co wyróżnia poszczególne rozwiązania? O tym w tabeli:
DLP | LCD | LCoS |
Duża dostępność projektorów – szeroki wybór
Najszerszy zakres cen – od budżetowych po bardzo drogie Brak rozmycia w ruchu – zapewniają najostrzejszy obraz Współczynnik kontrastu jest przeciętny Kolory są często przeciętne, przynajmniej w większości modeli |
Projektory ekonomiczne i w średniej cenie
Efekt rozmycia w ruchu Współczynnik kontrastu często jest słaby Kolory zazwyczaj lepsze niż w większości projektorów DLP
|
Projektory w średniej cenie i z najwyższej półki
Efekt rozmycia w ruchu Najlepszy współczynnik kontrastu Kolory są bardzo dobre, ale głównie w droższych modelach
|
Jeśli mielibyśmy oceniać wyłącznie jakość obrazu, zwycięzcą w tej kategorii najczęściej będą projektory z technologią LCoS. Są to jednak najdroższe modele, więc na zakup mogą sobie pozwolić najbardziej wymagający użytkownicy. Nie oznacza to jednak, że DLP czy LCD będą kiepskie – będą po prostu gorsze od LCoS. Podobnie jest zresztą z telewizorami, gdzie OLED-y są lepsze od LED czy QLED, ale to nie oznacza, że telewizory inne niż OLED oferują kiepską jakość obrazu. Jeśli zaś chcesz kupić projektor do domu, ale do gier, to wybierz DLP.
Funkcje warte uwagi
Przy wyborze projektora warto wziąć pod uwagę kilka funkcji. Niektóre z nich mogą ci się przydać, inne zaś okażą się zupełnie niepotrzebne i tylko przyczynią się do wyższej ceny urządzenia. Postaraj się zawsze wybrać taki projektor, który ma tylko to, co faktycznie ci się przyda.
Automatyczna przesłona: znajdziemy ją zarówno w tańszych, jak i droższych projektorach. W czasie ciemnych scen przysłona zamyka się, przez co cały obraz staje się ciemniejszy. Na jaśniejszych scenach otwiera się ponownie, aby uzyskać maksymalną jasność. Mechanizm sprowadza się do pewnego oszukiwania, bo współczynnik kontrastu jest cały czas taki sam, niemniej ta funkcja może sprawić, że obraz będzie miejscami nieco lepszy. Jednocześnie zdarza się, że przysłona działa trochę wolno i można zaobserwować, że obraz “reguluje się” w trakcie odtwarzania. Nie jest to niezbędna funkcja w projektorze.
Lampa dynamiczna: podobny efekt do tego, co wyżej, ale realizowany w inny sposób. Dynamiczna lampa służy do automatycznego ściemniania obrazu poprzez zmniejszanie mocy lampy. Dodatkowa korzyść: wydłuża żywotność lampy, ponieważ im jaśniej musi ona świecić, tym szybciej się zużywa. Podobnie jak przesłona, dynamiczna lampa nie wpływa na poprawę rzeczywistego kontrastu. Sama funkcja może się przydać, ale nie jest konieczna.
Rozdzielczość 4K: jakość obrazu zależy od wielu czynników, w tym współczynnika kontrastu, jasności, odwzorowania kolorów oraz rozdzielczości. Jeśli mamy dużo treści w 4K, projektor również powinien pracować w takim trybie – w przeciwnym razie nie będziemy mogli cieszyć się jakością zapewnianą przez filmy 4K. Jednocześnie 4K jest zalecane zwłaszcza wtedy, gdy chcemy uzyskać ekran o przekątnej 100 cali lub większy. Wówczas 4K zapewnia ostry, wyrazisty obraz. Z drugiej strony, jeśli mielibyśmy wybrać czy wolimy projektor z dobrym kontrastem i dokładnymi kolorami, czy taki z gorszymi kolorami słabszym kontrastem, ale 4K, wolelibyśmy model z niższą rozdzielczością.
Przesuwanie obiektywu: funkcja przez producentów często nietłumaczona z angielskiego – nazywa się Lens Shift. Pozwala na regulację wysokości obrazu niezależnie od wysokości samego projektora. Jest bardzo przydatna. Dzięki niej możemy wygodnie wyregulować obraz, a przy tym nie stracimy na jego jakości.
Krótki rzut: to tak naprawdę jest kategoria projektorów, a nie funkcja sama w sobie. Pozwala na wyświetlanie bardzo dużego obrazu z krótkiej odległości. Świetna, jeśli masz mały pokój, a chcesz uzyskać duży ekran.
Tryb gamingowy: zmniejsza opóźnienie wyjścia (input lag), co może znacznie poprawić komfort rozgrywki – zwłaszcza w grach, w których liczy się rywalizacja z innymi graczami. Ze względu na to, że projektory DLP nie mają efektu rozmycia, są najczęściej polecanymi do gier. Niektóre modele LCD i LCoS mają jednak tryb gamingowy i też radzą sobie całkiem nieźle, choć będą droższe od tych DLP. W porównaniu do telewizorów 120 Hz, projektory wypadają jednak kiepsko i nie są to sprzęty dedykowane dla graczy – zwłaszcza tych wymagających.
Najlepsze projektory do domu – ranking [TOP 13]
Projektor do domu Epson EH-LS500W
Model EH-LS500W popularnej na całym świecie marki Epson to zdecydowanie jeden z najlepszych projektorów do użytku domowego, jaki obecnie znajduje się na rynku. I choć sprzęt nie należy do najtańszych, jego parametry i funkcje sprawiają, że na ten moment praktycznie nie ma sobie równych.
Urządzenie wyposażono w jakościową matrycę 3LCD, a oferowana jasność wynosi aż 4000 lumenów. Co więcej, model ten cechuje rozdzielczość 4K PRO-UHD oraz możliwość wyświetlania obrazu o przekątnej od 65 do 130 cali. Żywotność źródła światła to natomiast aż 20 000 godzin, co gwarantuje możliwość użytkowania projektora codziennie przez około 10 lat bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań.
Tym, co wyróżnia sprzęt, jest wyjątkowo krótki rzut obrazu. Oznacza to, że projektor można ustawić niemal przy samej ścianie w miejscu, gdzie ma być wyświetlany obraz. Dodatkowym atutem okazuje się przy tym wbudowany system operacyjny Android TV, dzięki któremu urządzenie funkcjonuje niemal jak standardowy telewizor.
Co więcej, model EH-LS500W posiada wbudowane głośniki, a także trzy wejścia HDMI i miejsce na urządzenie strumieniowe w postaci ukrytego zagłębienia.
Epson EH-TW7000
Projektor do domu Epson EH-TW7000 to model wyposażony w matrycę LCD, a także jasność na poziomie maksymalnie 3000 lumenów. Przy standardowym użytkowaniu lampa świeci przez nawet 5000 godzin bez konieczności jej wymiany.
Urządzenie wyświetla obrazy w rozdzielczości 4K UHD, dzięki czemu są one szczegółowe, a zarazem ostre. Model ten sprawdzi się więc przy oglądaniu filmów, ale i graniu w gry wideo, jednocześnie gwarantując dużą satysfakcję.
Do zalet sprzętu warto zaliczyć zaawansowany procesor obróbki obrazu zwany Quick Corner. Dzięki niemu możliwe jest cyfrowe zmienianie położenia narożników w czasie wyświetlania obrazów, co poprawia je w momencie, gdy projektor jest pochylony. Co więcej, model ten oferuje również funkcję interpolacji klatek, która jest w stanie wygenerować klatki pośrednie, tym samym zwiększając ostrość obrazu, a także eliminując efekt rozmazania lub drgania.
Urządzenie jest niezwykle łatwe do zainstalowania, gdyż oferuje funkcję Lens Shift zarówno w pionie, jak i w poziomie. Użytkownicy mogą więc swobodnie przesuwać obiektyw tak, aby umieścić obraz na wybranej powierzchni.
Projektor do domu Optoma CinemaX D2
Projektor Optoma CinemaX D2, choć nie zachwyca swoją ceną, jest wręcz doskonałą propozycją dla każdego, kto pragnie przekształcić swój salon w domowe kino. Sprzęt wyposażono bowiem w matrycę DLP, oferując jednocześnie rozdzielczość 4K UHD oraz jasność na poziomie nawet 3000 lumenów. Wszystko to sprawia, że wyświetlane obrazy wydają się niezwykle realistyczne, ostre i odpowiednio nasycone.
Co więcej, projektor posiada wbudowane głośniki o wyjątkowo krystalicznym brzmieniu. Sprzęt sam w sobie pracuje natomiast bardzo cicho, tym samym nie zakłócając odbywających się seansów. Producent zwraca również szczególną uwagę na krótki rzut, który sprawia, że przy ustawieniu projektora na odległość poniżej 50 cm od ściany, tworzy on obraz o przekątnej nawet 100 cali.
Model ten sprawdzi się również u graczy, gdyż posiada on ulepszony tryb gry z niskim opóźnieniem i płynnym ruchem.
Dodatkowym atutem okazuje się funkcja łatwego dostosowywania wyświetlanego obrazu do koloru ściany. Oznacza to, że użytkownicy nie muszą posiadać ekranu, czy też perfekcyjnie białych ścian, aby uzyskać wysokiej jakości obraz.
Samsung The Freestyle SP-LSP3BL
Projektor do domu The Freestyle marki Samsung to przenośny model o niewielkich rozmiarach, który jednak kryje w sobie szereg rozmaitych funkcji oraz udogodnień. Producent wyposażył sprzęt w matrycę DLP, a maksymalna jasność wynosi 550 lumenów. Użytkownicy zyskują możliwość wyświetlania obrazów w rozdzielczości Full HD i przekątnej osiągającej nawet 100 cali.
Produkt posiada wbudowany system Tizen Smart TV, przez co w praktyce projektor okazuje się niejako przenośnym telewizorem, gdyż doskonale spełnia jego funkcje. Co więcej, kompaktowa, a zarazem obrotowa konstrukcja sprawia, że urządzenie jest w stanie wyświetlać obrazy na praktycznie każdej powierzchni, w tym chociażby na ścianie, czy też suficie.
Projektor wyróżniają takie funkcje, jak autokorekta efektu trapezu, która automatycznie koryguje przekrzywiony obraz i dopasowuje go do wybranej powierzchni, a także inteligentne ustawianie ostrości i automatyczne poziomowanie.
Urządzenie posiada wbudowany głośnik, dlatego też użytkownicy nie muszą martwić się o jakość dźwięku. Ponadto zyskują oni również możliwość wyświetlania na projektorze treści z urządzenia mobilnego, choć dotyczy to jedynie osób posiadających smartfony Samsung Galaxy.
Dużym plusem okazuje się przy tym stosunkowo niska, a zarazem całkiem przystępna cena.
Projektor do domu Xiaomi Mi 4K Laser
Xiaomi Mi 4K Laser to projektor wyposażony w matrycę DLP z technologią klasy kinowej. Urządzenie gwarantuje ostry, a przy tym realistyczny obraz z jasnością na poziomie 5000 lumenów i rozdzielczością 4K. Projekcja może natomiast osiągać rozmiar od 80 do nawet 150 cali, a dodatkowym atutem okazuje się niezwykle krótki rzut obrazu.
Urządzenie wzbogacono o wysokiej jakości głośniki, a także funkcję inteligentnego chłodzenia z kontrolą temperatury w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownicy nie muszą obawiać się o przegrzanie sprzętu.
Projektor jest stosunkowo lekki i kompaktowy, przez co jego przenoszenie i przechowywanie nie powinno sprawiać problemów. Co więcej, model ten wyposażono w system Android TV, co sprawia, że może on zastąpić klasyczny telewizor. Urządzenie posiada również moduł Wi-Fi oraz Bluetooth, dzięki czemu jego użytkowanie przebiega w łatwy i całkowicie nieskomplikowany sposób.
Niestety, za wszelkie wspomniane parametry i udogodnienia trzeba zapłacić stosunkowo dużą kwotę.
Epson EB-FH52
Projektor Epson EB-FH52 oferuje bezproblemowe wyświetlanie treści w rozdzielczości Full HD, dzięki czemu sprawdzi się on w wielu rozmaitych sytuacjach. Co więcej, model ten umożliwia całkowicie bezprzewodową projekcję, a jasność na poziomie aż 4000 lumenów sprawia, że wszystkie wyświetlane obrazy są czytelne, przejrzyste i doskonale widoczne.
Urządzenie zostało wyposażone w niezwykle wydajną lampę o długim czasie eksploatacji, przez co jest to opcja nawet na bardzo długie lata. Ponadto sprzęt ten oferuje również funkcję automatycznej korekcji geometrii w poziomie, a także ręcznej w pionie, przez co użytkownicy są w stanie bezproblemowo wybrać najlepsze miejsce dla projektora. Dodatkowym atutem jest przy tym wbudowany głośnik, który umożliwia sprawne odtwarzanie niezbędnych dźwięków.
Projektor do domu Optoma Gt1080E
Optoma Gt1080E to model oferujący jasność na poziomie 3000 lumenów, a także rozdzielczość Full HD, dzięki czemu wszelkie wyświetlane obrazy są w pełni wyraźne i czytelne – nawet w trakcie słonecznego dnia. Co więcej, urządzenie to cechuje się niską masą własną, a przy tym również poręczną konstrukcją, dzięki czemu jego przenoszenie oraz przechowywanie nie powinno stanowić najmniejszego problemu.
Projektor Optoma Gt1080E wyposażono w jakościowy głośnik, a także obiektyw o krótkim rzucie, dzięki któremu jest on w stanie generować wielkoekranowe obrazy nawet ze stosunkowo niedużej odległości.
Model ten doskonale odnajdzie się zarówno wśród miłośników filmów, jak i gier – oferuje on bowiem tryb Game, dzięki któremu wyświetlane obrazy cechują się wysokim kontrastem oraz żywymi barwami. Dodatkowym atutem w tym aspekcie jest również wysoka częstotliwość odświeżania gwarantująca płynność i brak jakichkolwiek opóźnień.
Epson EB-FH06
Z projektorem Epson EB-FH06 możliwe jest wyświetlanie obrazów o przekątnej sięgającej nawet 332 cale, a wszystko to w rozdzielczości Full HD. Co więcej, model ten jest całkowicie nieskomplikowany w obsłudze oraz instalacji, przez co sprawdzi się on w wielu rozmaitych sytuacjach. Ponadto sprzęt oferuje także jasność na poziomie aż 3500 lumenów, przez co wyświetlane obrazy są jasne i w pełni wyraźne. Wysoki współczynnik kontrastu sprawia natomiast, że kolory są żywe i głębokie.
Producent zaznacza, że model EB-FH06 wyposażono w wyjątkowo trwałą lampę, która zapewnia nawet 18 lat wyświetlania obrazów bez obaw o uszkodzenie. Dodatkowym atutem jest przy tym niska masa własna, a także kompaktowa budowa, która nie powoduje trudności w przechowywaniu i transporcie.
Projektor do domu Epson CO-FH02
Model CO-FH02 od marki Epson stanowi przystępne cenowo rozwiązanie, które sprawdzi się w niemal każdych warunkach. Projektor ten jest bowiem całkowicie nieskomplikowany w użytkowaniu, a przy tym cechuje się zadowalającymi parametrami, jak chociażby rozdzielczością Full HD, czy też jasnością na poziomie 3000 lumenów. Co więcej, sprzęt wyposażono także w wysoce funkcjonalną lampę o czasie eksploatacji wynoszącym aż do 18 lat.
Epson CO-FH02 jest w stanie zagwarantować projektowanie obrazów o przekątnej aż do 391 cali, a technologia LCD sprawia, że wyświetlane treści są wyraziste, głębokie oraz jasne. Producent zaznacza również, że konfiguracja sprzętu jest niemal tak łatwa, jak obsługa klasycznego telewizora. Urządzenie to posiada bowiem takie funkcje, jak korekcja geometrii obrazu, dzięki której użytkownicy są w stanie szybko i sprawnie ustawić go w odpowiedniej pozycji.
Optoma UHD55
Choć projektor Optoma UHD55 nie należy do najtańszych, sprzęt ten kryje w sobie szereg wysoce funkcjonalnych parametrów, takich jak możliwość wyświetlania obrazów w rozdzielczości 4K UHD, ultra-niskie opóźnienie wejściowe dedykowane miłośnikom gier komputerowych, czy też jasność na poziomie 3600 lumenów, dzięki której możliwa jest projekcja nawet w ciągu słonecznych dni.
Co więcej, sprzęt jest w stanie wyświetlać obrazy o przekątnej sięgającej nawet 300 cali, a wszystko to w doskonałej jakości i bez utraty głębi lub kontrastu. Ponadto obsługa urządzenia jest łatwa i nieskomplikowana, przez co poradzą sobie z nią nawet osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z projektorem.
Model ten wyposażono również w szereg niezwykłych funkcji, takich jak PureMotion (interpolacja klatek), system zarządzania kolorami (CMS), opcję zapisywania skalibrowanych ustawień trybu dziennego i nocnego, wbudowany głośnik i wiele innych.
Projektor do domu Xiaomi Mi Smart Compact
Xiaomi Mi Smart Compact to niewielki, a zarazem funkcjonalny i jakościowy projektor oferujący wyświetlanie obrazów w rozdzielczości Full HD, a także jasność na poziomie 500 lumenów. Model ten wyposażono także w zintegrowany głośnik stereo, funkcję automatycznego ustawiania ostrości po włączeniu zasilania, inteligentny system chłodzenia, a także hermetycznie zamknięty układ optyczny, który zapobiega przedostawaniu się kurzu i skutecznie przedłuża żywotność optyki.
Co więcej, urządzenie ma kompaktowe rozmiary i niską wagę, przez co jego przenoszenie i przechowywanie nie sprawiają żadnych trudności. Ponadto atutem jest również Google Assistant, który umożliwia sprawne sterowanie głosem, a także oprogramowanie Android TV 9.0, dzięki któremu użytkownicy zyskują dostęp do aplikacji ze Sklepu Play.
Overmax Multipic 5.1
Overmax Multipic 5.1 to projektor, który sprawdzi się zarówno w użytku domowym, jak i podczas rozmaitych spotkań biznesowych lub nawet wykładów. Model ten oferuje transmisję obrazów w jakości Full HD, a jego kompaktowa budowa sprawia, że jest łatwy zarówno w przenoszeniu, jak i przechowywaniu.
Jasność na poziomie 3800 lumenów w połączeniu z wysokim kontrastem, sprawiają, że projektor gwarantuje obrazy w doskonałej jakości, które dodatkowo są żywe i wyraźne nawet za dnia. Sprzęt jest również cichy i wydajny, a lampa cechuje się żywotnością na poziomie około 50 000 godzin. Dodatkowym atutem okazuje się przy tym możliwość bezprzewodowego połączenia projektora z urządzeniami mobilnymi lub stacjonarnymi przy użyciu sieci Wi-Fi.
Projektor do domu Wanbo T6Max
Wanbo T6Max to niewielki, aczkolwiek funkcjonalny projektor, który doskonale sprawdzi się w użytku domowym. Urządzenie wyświetla obrazy w rozdzielczości Full HD, a ich przekątna wynosi od 50 do nawet 200 cali. Co więcej, sprzęt posiada system Android TV 9.0, który daje użytkownikom dostęp do wszystkich ulubionych aplikacji Sklepu Google Play. I choć oferowana jasność wynosi 550 lumenów, wyświetlane obrazy są wyraziste i jakościowe.
Dodatkowym atutem okazuje się jednocześnie przystępna cena, a także niezwykle kompaktowa konstrukcja samego projektora.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.
#materiałreklamowy